E0054, neděle 14.11.2021, 17:00

HC Spartak ChoceňHC Litomyšl

8:7 pp (1:4,3:3,3:0 - 1:0)

Divoké derby znamenalo ztrátu dvou bodů

Málo uvěřitelný zápas sehrála Litomyšl na ledě v Chocni. Skvělý vstup do zápasu znamenal rychlé vedení, ale ani čtyři góly nebyly rozhodující. Diváci viděli v utkání celkem 15 branek, ale radost z nich měli jen ti domácí.

HC Spartak Choceň:

Klička (8.Novotný) - Novák, Faltys, Škvor, Knytl, Šeda, Rudy - Vlček, Martinec, Pilař L., Pilař M. Hemský, Pulpán M., Pulpán T., Prachař, Lichtág, Krejza, Štefka

Nimmerrichter - Cink ,Dvořák, Ondráček, Švec, Bažant, Bláha - Ostřanský, Skoumal, Stoklasa, Barkóci, Háněl, Drobný, Vomočil, Voříšek, Jakubec -

Branky: 12. Krejza (Půlpán T.) 21. Krejza (Martinec, Půlpán T.) 30. Prachař (Vlček, Novák) 36. Vlček (Krejza, Novák) 53. Půlpán T. (Šeda) a Pilař L. (Vlček, Škvor) 63. Pilař ( Štefka, Vlček) - 3. Skoumal ( Cink, Stoklasa) 5. Vomočil ( Voříšek) 8. Jakubec ( Bažant) a Stoklasa (Skoumal), 22. Vomočil ( Voříšek,Bláha) 25. Jakubec (Vomočil) 27. Jakubec

Vyloučení: 6:6 Využití: 2:0

Rozhodčí: Kis - Pošvár, Schaffer

Diváci: 482

První třetina začala z pohledu Litomyšle nejlépe jak mohla. Proti bývalému brankáři Litomyšle Kličkovi se prosadil ve 3. minutě Skoumal – 0:1. O necelé dvě minuty později se prosadil Vomočil – 0:2 a v čase 7:01 Jakubec vyhnal svého bývalého spoluhráče z brány – 0:3. Další gól padl v čase 7:36 a radovat se mohl Stoklasa – 0:4. Litomyšl tak využila několik chyb soupeře a vytvořila si luxusní náskok.  Gólový účet za první část hry uzavřel ve 12. minutě Krejza – 1:4.

V průběhu druhé třetiny se hra přelévala na obě strany. Ve 21. minutě se opět trefil Krejza a využil tak přesilovku – 2:4.  Okamžitou reakcí na jeho branku bylo přesné zakončení Vomočila o jedenáct vteřin později – 2:5.  Tři nejhezčí minuty zápasu prožil Jakubec, když se trefil ve 25. a 28. minutě a svým hattrickem navýšil skóre na - 2:7! Domácí byli v danou chvíli na ručník a reakcí trenéra bylo další střídání v bráně. Do zápasu se vrátil zpátky Klička, který vystřídal Novotného. Tento impuls přinesl Chocni další dvě branky. Ve 30. minutě snížil Prachař – 3:7 a ve 36. minutě se mezi střelce zapsal Vlček – 4:7. Litomyšl další úspěšné pokusy nepřidala, ale i tak šla stejně jako v předchozí části hry do šaten s tříbrankovým náskokem.

Cíl pro poslední dvacetiminutovku byl jasný. Zodpovědně přistoupit ke hře. To se bohužel hráčům z Litomyšle vedlo, ale jen do osudné 53. minuty. Domácí využili skulin v obraně a během 37 vteřin vstřelili tři góly. Dvakrát se trefil Pulpán a jednou kapitán Pilař – 7:7. Za dokonalým obratem v utkání napsal tečku kapitán Chocně, který vstřelil vítězný gól třetí minutě nastavení – 8:7.

Jaromír Jindřich (Trenér HC Choceň): „Tak dnes jsme si všichni užili bláznivý večer. Lokální derby s dosud neporaženou Litomyšlí. Zápas nezačal vůbec dobře a všichni jsme zažili šok hned v úvodu zápasu, kdy z 5 střel na bránu jsme dostali 4 branky. V útočné fázi jsme nehráli špatně a chtěli jsme s tím výsledkem něco udělat. Bohužel jsme měli hodně nejistoty v gólmanech. Když jsme dostali gól na 7-2, tak jsem do branky vrátil Filipa. Filip zavřel bránu a do konce ji neotevřel a na choceňském zimáku se začaly dít věci! Mezi druhou a třetí třetinou jsem kluky nabádal, že není nic ztraceno, že sice vedou o 3 góly, ale že máme na to bodovat. To co kluci předvedli ve třetí třetině nemá slov. Za neskutečné podpory našeho kotle kluci dokázali zápas srovnat. Posledních pět minut se hrál totální hokej na obou stranách, kde kardiaci měli velké problémy. V prodloužení jsme utkání otočili na naši stranu a za druhou půlku zápasu jsme si ten bod navíc zasloužili.

Jakub Bažant (Trenér HC Litomyšl): „Je to pro nás poučení a motivace do tréninkové činnosti a dalších zápasů proti kvalitním soupeřům.“