E0042, středa 03.11.2021, 18:30

HC LitomyšlHC Spartak Polička

5:3 (3:0, 2:3, 0:0)

Náskok vydržel do konce utkání

Fanoušci Litomyšle se na souboj s Poličkou připravili pečlivě. Domácí tým se hnal za vítězstvím a svůj závod nakonec vyhrál. Hosté z Poličky se snažili urvat cenné body do tabulky, ale nevyšlo jim to...

Nimmerrichter (Horáček) - Bažant, Dvořák, Ondráček, Švec, Bláha, Zahradník - Vomočil, Skoumal, Stoklasa, Ostřanský, Cink, Drobný, Vaňo, Voříšek, Barkóci. Edl -

HC Spartak Polička:

Dostál (Ehrenberger) - Čermák, Augustin, Elis, Prokopec, Nunvář, Beran - Malenovský, Pazourek, Kunstmüller, Boštík, Šerejch, Zobač, Martinů, Vondra, Nečas

Branky: 8. Drobný (Cink,Ondráček) 11. Drobný (Cink,Ostřanský) 20. Voříšek (Dvořák,Švec) 21. Drobný (Ostřanský,Cink) 32. Cink (Ostřanský,Dvořák) - 28. Martinů (Malenovský,Augustin) 35. Nečas ( Augustin,Pazourek) a Elis (Prokopec)

Vyloučení: 7:6 (navíc Dvořák OK) Využití: 2:2

Rozhodčí: Rulíček - Pecina, Plášek

Diváci: 275

Vstup do utkání se lépe povedl domácím, což se odrazilo na střelecké aktivitě. Soupeř hrozil z ojedinělých útoků, ale bez efektu. Na první gól si tak slušně zaplněný zimní stadion počkal až do 8. minuty, kdy se od modré rozjel k bráně Drobný, který po cinknutí břevna mohl slavit – 1:0. O tři minuty později vyrazil střelec úvodní branky znovu do útoku a opět se mohl radovat, když dostal skvělou nahrávku od Cinka, který pláchnul po levé straně a skvěle přihrál – 2:0. Radost diváků se ještě zvětšila, a to v závěru třetiny, když využitou přesilovku zužitkoval Voříšek – 3:0.

Druhá třetina začala ještě lépe než ta první. Neuplynula totiž ani minuta a parádní akcí 3 na 2 završil Drobný svůj hattrick – 4:0. Co se dělo v následujících minutách v hlavách hráčů Litomyšle není příliš jasné. Obraz hry se zhoršil a zmizela hokejovost. O další vzruch se postarali tedy hráči Poličky. Ve 28. minutě v končící přesilovce se prosadil Martinů -  4:1. Výhodu přesilové hry však získali vzápětí i domácí. Skvělou přihrávku poslal do levého kruhu Ostřanský (v zápase 0+3) a Cink ji přetavil v přesnou střelu do sítě – 5:1. Obdržená branka hosty nakopla a začali hýřit aktivitou. Ta se jim zúročila ve 35. minutě, kdy se v přesilové hře prosadil Nečas – 5:2 a osm vteřin později Elis – 5:3. Tím sice brankové hody skončily, ale až do konce třetiny bylo zřetelné, kdo je lepším týmem.

Poslední část utkání byla plná očekávání. Polička doufala v obrat utkání a Litomyšl nechtěla dopustit ztrátu náskoku. Na úvod mohli pohnout výsledkem přesilovky na obou stranách, ale oba gólmani byli pozorní. Ve 49. minutě dostala Polička dokonce výhodu trestného řízení. To však bylo plně v režii brankáře Nimmerrichtera. Další minuty už příliš mnoho vzruchu nepřinesly a nic na tom nezměnila poslední minuta, kdy hrála Polička bez brankáře. Zápas tak skončil stejným výsledkem, jako v předchozím zářijovém střetnutí.

Partnerem utkání byl Bowling bar PekloŘízeczech. Kabina děkuje!

Jiří Drobný (útočník HC Litomyšl) "Odehráli jsme dobrej zápas, ale musíme se ponaučit z druhé třetiny, kde jsme to podělali a Polička nás tlačila. Neumíme hrát s týmy z nižších pater tabulky, a navíc se od nás očekává výhra. Musíme se z dnešní druhé třetiny ponaučit. Ve třetí jsme to udrželi a výsledek byl pozitivní. Chtěl bych také poděkovat divákům za podporu."

"Příští zápas nás čeká v Lanškrouně, kde musíme vyhrát. Ve středu pak chceme v plné sestavě na soupeře vlítnout, abychom dosáhli našeho cíle být do čtvrtého místa a ideálně jít do souboje s týmy z Královehradeckého kraje z co nejvyšší pozice. Pak už to bude mela."