Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Další tři body a jedeme dál

05.10.2021 | Petr Šilar

Na prvním domácím zápase v nové sezoně přivítala Litomyšl tým z Lanškrouna. Po třech bodech z Poličky chtěli domácí získat další vítězství a to se jim podařilo. 

E0011 | neděle 03.10.2021, 17:00
 

HC Litomyšl - TJ Lanškroun

4:1

1:0, 1:1, 2:0

Branky: 8. Stoklasa (Ostřanský,Cink) 39. Ostřanský (Cink) 51. Vaňo (Bláha), 52. Skoumal (Bažant) – 33. Drlík (Vogel,Švub)

Vyloučení: 3:6 Využití: 1:0

Rozhodčí: Kiss - Schaffer,Kopecký

HC Litomyšl: Nimmerrichter (Horáček) - Bažant, Havlík, Ondráček, Švec, Dvořák, Bláha - Ostřanský, Cink, Stoklasa, Jakubec, Skoumal, Vomočil, Vaňo, Voříšek, Barkóci

TJ Lanškroun: Faltus (Ehrenberger) – Kužílek, Macháček, Bureš, Pražák - Mann, Čada, Drlík, Řehák, Markl, Pejcha,Vogel, Švub, Nastoupil, Marek, Doležal

Komentář
 
 
 

První zápas sezony na domácím ledě měl slavnostní nádech. Miroslav Brýdl obdržel od hokejového klubu dres s číslem #80, které připomíná jubileum tohoto emeritního starosty Litomyšle. Domácí hráče i hosty z Lanškrouna přišli také pozdravit senátor Michal Kortyš a starosta Litomyšle Daniel Brýdl, který vhodil čestné buly. Partnerem utkání byla firma Řeznictví Morávek. 

Hosté začali zápas po dvou nevydařených utkání zostra, a tak si v první minutě zahrála Litomyšl přesilovku. V té však gól diváci neviděli, a tak tomu bylo i po několik následujících minut. O rozruch se postaral až v 7. minutě Barkóci, který zachytil rozehrávku a vydal se do útoku. Úspěšný však nebyl. O dvě minuty později se však do situace 1 na 1 dostal Stoklasa, který z těsné blízkosti nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 1:0. V následujících minutách si zahráli početní výhodu hosté, ale svou šanci nevyužili. Stejně tomu bylo i v následujících minutách, kdy Nimmerrichter zmařil veškeré snahy na vyrovnávací branku.

Prostřední část začali domácí opět přesilovkou, ale tentokrát dvojitou. Bohužel však se stejným výsledkem, jako v předchozí třetině. Po nevydařený pár minutách se otěží zápasu chopili na pár minut hosté, ale většího úspěchu nedosáhli. V polovině zápasu se k další přesilovce dostali domácí, ale nebylo jim to moc platné. Vzápětí po skončení trestu se dostal k domácí bráně Drlík, který dostal puk za záda Nimmerrichtera a potvrdil tak známé pravidlo: „Nedáš, dostaneš.“ – 1:1. Dvě minuty před koncem předvedlo v přesilovce duo Ostřanský – Cink vydařenou akci, když druhý jmenovaný poslal přesnou přihrávku z buly a na střelu Ostřanského nestihl hostující brankář zareagovat – 2:1. 

Hned na úvod závěrečné třetiny zahrozil Stoklasa, ale nechal vyniknout lanškrounského brankáře. Puk byl i nadále více v držení domácích, ale k vážnějšímu ohrožení soupeřovi svatyně nedošlo. Naopak deset minut před koncem se rozjel na bránu hostující Nastoupil, který však Nimmerrichtera nepřevezl. Na tuto akci zareagoval v čase 50:55 Vaňo, který nepohrdl přihrávkou od Bláhy a poslal puk k levé tyči – 3:1.  Jak rychlý dokáže být hokej ukázali domácí borci vzápětí. Pouhých 8 vteřin stačilo Barkócimu, aby přihrál Skoumalovi a puk se ocitl znovu v bráně - 4:1. Závěr utkání už další rozruch nepřinesl, a tak si Litomyšl připsala další tři důležité body do ligové tabulky. 

 
 
 
Ohlasy

Kamil Nimmerichter (brankář, HC Litomyšl): „Věděli jsme, že Lanškroun neměl dobré dva předchozí zápasy, takže jsme je trochu podcenili, i když jsme si dávali bacha. Pravdou je, že nám to moc nešlo. Nešly přihrávky, nešly nohy. Byl to pro nás dneska těžký soupeř. Ještě se trochu hledáme na ledě. Přesilovky jsou hrůza, ale je začátek sezony. Natrénujeme je a věřím, že nám to tam začne padat. Čekají nás těžší soupeři, a to musíme zamakat."

 
 

Aktuální články
Když se daří, tak se daří

Litomyšl sehrála čtvrtý zápas nadstavbové části soutěže proti soupeři z Moravské Třebové. Ve vyrovnaném utkání nakonec zvítězila...

 
Já na bráchu a brácha na mě

Soupeřem Litomyšle ve třetím kole nadstavbové části soutěže byla Jaroměř. Na dlouhém a úzkém kluzišti to domácí umí a dlouho...

 
Z Lanškrouna bez bodů

Junioři v oslabené sestavě neměli proti Orlům šanci. Domácí celek byl od první minuty lepší a zaslouženě zvítězil.

 
Příklady táhnou
 
POJĎ HRÁ HOKEJ
 
Perfektní výkon znamenal další zisk bodů
 
Prohra v Chocni
 
Drama v závěru vyřešil Škvor
 
Z Náchoda bez bodů
 
Vítězství v derby je vstupenkou mezi nejlepší
 
Utkání
Muži | středa 30.11.2022, 18:30
H0072
2:1
HC Litomyšl - HC Moravská Třebová
 
Muži | neděle 04.12.2022, 17:00
8. kolo
VS.
HC Litomyšl - Stadion Nový Bydžov
 
 
© eSports s.r.o. & HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS