E0122, středa 12.02.2020, 18:30

HC LitomyšlHC Slovan Moravská Třebová

6:9 (2:4, 2.4, 2:1)

Ani šest gólů na postup nestačilo

Ke čtvrtému zápasu v play off nastoupila Litomyšl s vidinou prodloužení série. To se však bohužel nepodařilo a do dalších bojů postupuje Moravská Třebová.

Klička – Myška, Bláha, Mečiar, Švec, Vacek – Dvořák, Ostřanský, Cink, Křesťan, Voříšek, Drobný, Jakubec, Háněl, Barkóci, Voženílek, Skoumal

HC Slovan Moravská Třebová:

Kašpar (Turek) - Hradil, Kudrna, Hučík, Cekr, Muselík,Bahounek - Cach, Langr, Kavan, Augustin, Čikl, Marek, Pavlovský, Faltus, Kobza, Řehulka

Branky: 9. Křesťan (Ostřanský, Švec), 13. Ostřanský (Jakubec, Voříšek), 31. Ostřanský (Voříšek, Jakubec), 38. Mečiar (Skoumal, Cink), 54. Barkóci (Švec), 59. Jakubec (Švec, Voříšek) - 3. Augustin (Čikl), 14. Kudrna, 16. Pavlovský (Kudrna, Augustin), 20. Augustin (Čikl), 23. Cach (Řehulka), 29. Kudrna (Augustin, Čikl), 31. Řehulka (Marek), 40. Marek (Pavlovský, Čikl), 58. Langr (Kobza, Bahounek)

Vyloučení: 10:8 + Dvořák (10 NESP) Ostřanský (10+OK) Využití: 2:4

Rozhodčí: Vrba, Čížek - Jiruška, Pecina

Diváci: 587

Úvod do utkání se domácím nepovedl, neboť hned dva hráči putovali na trestnou lavici a to byla voda na mlýn soupeře, který dvojitou přesilovkou nepohrdl a ve 3. minutě skóroval Augustin – 0:1. Hráči Litomyšle však zareagovali aktivní hrou a v 9. minutě si zahráli také přesilovku. Po jedenácti vteřinách Švec vystřelil a přesnou tečí se prosadil Křesťan – 1:1. Důraz a nátlak na brankáře byl počátek další gólové situace, na jejímž konci byl Ostřanský – 2:1. O necelou minutu později však zachybovala obrana a k puku se dostal Langr, který s pomocí teče zpoza kruhu vyrovnal – 2:2.  Soupeř se dostal na koně a zabral prostor útočného pásma. Domácí obraně se nepodařilo v 16. minutě vyhodit a volného puku se zmocnil Pavlovský, který se nemýlil – 2:3. Obrana Litomyšle se bohužel nevyvarovala chyby ještě v poslední minutě první periody, kdy Augustin objel branku a našel si pozici, ze které vsítil čtvrtý gól Slovanu – 2:4.

Jak soupeř skončil první část hry, tak tu druhou začal. Uvelebil se v pásmu a na počátku 23. minuty se prosadil Cach – 2:5. Vzápětí si zahráli hosté i přesilovku, kterou Litomyšl sehrála dobře a po pár minutách následovala další. Ta skončila po třech vteřinách gólem. To se psala 29. minuta a střelcem byl Kudrna – 2:6. Vzápětí hosté zpoza branky zahrozili znovu – 2:7. Trenér Svatoš zareagoval oddechovým časem a výsledek se dostavil okamžitě, když v téže minutě, když puk z hole Ostřanského přeloboval hostujícího Kašpara – 3:7. Hra následně zpomalila, ale navrch měla Litomyšl. V 38. minutě v početní výhodě se hra u branky přesunula na pravou stranu od Kašparovy branky. K puku se dostal Skoumal, který našel u vzdálenější tyče Mečiara a ten už neměl s pukem moc práce – 4:7. V 39. minutě došlo k drobné roztržce, která vyústila ve hru 3 na 4. Bohužel pro domácí padl 11 vteřin před sirénou gól do Kličkovy branky, když se s pomocí tyče trefil Marek – 4:8.

Poslední třetina se dohrávala a až do 52. minuty to vypadalo, že bude klid. Faul na Ostřanského však vzbudil emoce a hlavní sudí poslal do šaten s vyššími tresty Ostřanského a Dvořáka. Situace se uklidnila, ale gólová přestřelka nekončila. V 54. minutě poslal Švec puk na Barkóciho a ten se nemýlil 5:8. Další drama už nikdo nečekal, ale přesto se při přesilovce v 58. minutě trefil Langr – 5:9. Příznivci Moravské Třebové začali skandovat „deset deset“, ale byli zklamání. Minutu a půl před koncem udělal tečku za zápasem a čtvrtfinálovou sérií Jakubec – 6:9.

Litomyšl tímto zápasem ukončila svou pouť v letošním ročníku krajské ligy. Sezona však nekončí. Diváci se mohou těšit na pohár Vladimíra Martince. Soutěž „útěchy“ může mít pro ně však náboj, neboť ve čtvrtfinále vypadla senzačně Česká Třebová.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Nepodařilo se nám vyvarovat individuálních chyb v počátku utkání. Soupeř je trestal a dostal se na koně. Neodehráli jsme špatný zápas, ale bohužel na vítězství to nestačilo. Celkově jsme mohli sérii zdramatizovat. Nyní nás čekají ještě zápasy o umístění a chceme v nich uspět co nejlépe. Děkuji hráčům za předvedený výkon a divákům za podporu."