E0114, středa 05.02.2020, 18:30

HC LitomyšlHC Slovan Moravská Třebová

1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

Krásný gól na vítězství nestačil

První domácí utkání v Play-off. V úvodním zápase  Litomyšl uspěla a chtěla navázat na předchozí úspěch. Soupeř z Moravské Třebové přijel s odhodláním sérii vyrovnat. Utkání rozhodl úvod. Vítězný gól padl ve druhé minutě.

Klička – Jankovský, Navrátil, Mečiar, Vacek, Bláha, Švec – Skoumal, Dvořák, Ostřanský, Cink, Hejtmánek, Barkóci, Křesťan, Voženílek, Voříšek, Drobný, Jakubec

HC Slovan Moravská Třebová:

Kašpar (Turek) - Hradil, Janků, Hučík, Kudrna, Rajnoha,Muselík,Bahounek - Cach, Langr, Kavan, Augustin, Adolf, Čikl, Marek, Pavlovský, Faltus, Kobza

Branky: 58. Cink (Ostřanský,Švec) - 1. Langr (Faltus), 2. Řehulka (Cach), 13. Pavlovský (Čikl), 29. Pavlovský (Čikl, Janků), 33. Augustin (Čikl,Pavlovský), 60. Augustin (Pavlovský)

Vyloučení: 9:9 Využití: 1:1

Rozhodčí: Škorpil, Rulíček - Štěrba, Schaffer

Diváci: 535

Druhý čtvrtfinálový zápas zahájil na domácím ledě starosta Litomyšle Daniel Brýdl. Po slavnostním buly už nic nechybělo k tomu, aby začala bitva o druhý bod v sérii hrané na tři vítězná utkání.

Rozkaz zněl jasně: „Nesmí projít za žádnou cenu!“ Opak však byl pravdou. Hosté začali velmi aktivně a než se domácí rozkoukali, tak Klička lovil puk ze sítě a to v čase 0:57 – 0:1. Střelcem gólu byl Langr. Za 20 vteřin bylo ještě hůře, když se prosadil Řehulka - 0:2. Trenéři zareagovali na tento nepříznivý stav oddechovým časem, ale k výraznému zlepšení nedošlo. Alespoň co se týkalo počtu střel vyslaných na soupeřovu bránu. V 7. minutě si zahráli hosté první přesilovku, na kterou navázala početní výhoda Litomyšle, ale ani dva hráči navíc kýženou branku nepřinesli. Naopak soupeř využil ve 13. minutě chybu obrany a ve hře 4 na 4 vymetl růžek Kličkovy branky Pavlovský – 0:3. Za tohoto nepříznivého skóre pro Litomyšl odešly oba celky do šaten.

Druhá část hry začala litomyšlskou přesilovkou a ta přinesla několik šancí, ale nepřesná a málo častá střelba udělala z brankáře Kašpara nechtěného hrdinu. Naopak Klička zažíval perné chvíle, ale čelil soupeřovým útokům precizními zákroky. V 29. minutě se však dostal k puku Pavlovský a jeho střele nestálo nic v cestě – 0:4. Na konci 32. minuty dostali hosté výhodu čtyřminutové přesilovky a dokázali ji využít. V 33. minutě se ujala dalekonosná střela Augustina – 0:5. Litomyšl se tak dostala stejně jako v minulém zápase do zapeklité situace. Bohužel ohrozit soupeřovu branku se nepovedlo při hře 5 na 5 ani při dvojité výhodě.

Úvod závěrečné části přinesl od první vteřin dvojnásobnou přesilovku. Střelecky však byla slabá, a tak se soupeř mohl soustředit na klidné dohrání zápasu. Tento plán byl narušován občasným vyloučením na jedné či druhé straně. Nakonec i domácí jednu z nabídnutých příležitostí využili. V 58. minutě viděli diváci pěknou souhru, na jejímž konci byl Cink – 1:5. Konečné slovo však měl soupeř, když 40 vteřin před koncem uzavřel střelecký účet Augustin - 1:6.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl):  „Dnes jsme si zápas prohráli v první dvou minutách. Pokud budeme chtít uspět v dalších zápasech, tak musíme navázat na bojovnost, dodržování taktiky na první utkání v sérii. Musíme si uvědomit, že nejde o body do tabulky, ale je to Play off! Děkujeme divákům, že nás přišli podpořit.“

Igor Čikl, trenér HC Slovan Moravská Třebová: ,,Druhý zápas série s Litomyšlí jsme zvládli perfektně. Od začátku si kluci plnili všechno, co jsme si před zápasem řekli a s výborným Kašparem v brance jsme měli zápas pevně v rukou. Pomohla nám podpora fanoušků. Teď si odpočneme a v neděli chceme zopakovat stejný výkon a dostat se do vedení v sérii!“