E0102, středa 22.01.2020, 18:30

HC ChrudimHC Litomyšl

10:1 (2:0,3:0,5:1)

Litomyšl inkasovala v Chrudimi příděl

Předposlední utkání základní části soutěže mělo být pro Litomyšl přípravou na nadcházející play off. V Chrudimi však nebyla po většinu zápasu důstojným soupeřem.

HC Chrudim:

Cvrček Dominik (21.Dosoudil) – Dubovči, Burkoň, Machač, Urban, Klement, Pilař, Budínský, Hejl – Langr, Kišš, O. Polák, Karásek, Koreček, Novák, Cvrček David, Štěpánek, Novotný, Jan Polák, Dobiáš

Batěk (Klička) – Mečiar, Bláha, Švec, Navrátil, Jankovský, Vacek – Vomočil, Křesťan, Voženílek, Cink, Voříšek, Jakubec,Barkóci, Dvořák, Ostřanský

Branky: 3. Štěpánek (Machač), 7. Novák (Kišš, Polák Jan), 31. Plch (Novák), 32. Machač (Novák, Kišš), 34. Machač (Langr), 42. Novák (Dobiáš, Plch), 44. Plch (Kišš), 53. Kišš (Karásek), 55. Machač, 58. Machač (Polák Jan, Koreček) - 42. Dvořák (Navrátil, Ostřanský)

Vyloučení: 3:7 Využití:4:0

Rozhodčí: Škorpil - Voltner,Pilný

Diváci: 278

Do zápasu s Chrudimí udělali trenéři oproti předchozímu utkání jednu zásadní změnu. Do branky se postavil juniorský gólman Batěk. Jeho premiéra v A týmu však nebyla jednoduchá.

V první části hry se jako první prosadili domácí, když se ve 3 minutě trefil Štěpánek – 1:0. Toho o čtyři minuty později napodobil Novák – 2:0. V další části se hosté dostali více do hry, ale koncovka nebyla jejich nejsilnější zbraní.

Neutěšený stav trval až do poloviny zápasu, kdy domácí přebrali iniciativu. Za čtyři minuty se jim podařilo vstřelit 3 góly a bylo prakticky po utkání. Na konci třetiny tak na tabuli svítilo skóre 5:0.

Poslední část hry byla z pohledu domácích spíše tréninkovou záležitostí. Na začátku 42. minuty se prosadil Dvořák – 5:1, ale už za 35 vteřin Chrudim navýšila své vedení – 6:1. Do konce zápasu pak domácí vstřelili ještě čtyři branky a o vítězi nebylo pochyb.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): „Soupeř nám ukázal, jak se dá hrát jednoduše a přímočaře. To je asi to jediné co si můžeme odnést ze zápasu.“