HC LitomyšlHC Chotěboř

6:2 (2:0, 1:0,.3:2)
Petr Šilar |

Litomyšl nadělila Chotěboři šestku

První prosincový zápas sehrála Litomyšl s Chotěboří. Fanoušci, kteří si nechali ujít rozsvěcení vánočních stromečků, dostali dárek v podobě šesti gólového vítězství.

HC Litomyšl:

Horáček (Klička) - Švec, Jankovský, Navrátil, Mečiar, Dvořák, Vacek - Voženílek, Šíp, Urban, Ostřanský, Hejtmánek, Drobný, Křesťan, Barkóci, Vomočil

HC Chotěboř:

Kulich (Novák) - Jaroš, Ludvík, Lacina, Musílek, Mendl, Suchý, Kopecký, Kříž - Březina, Kraučuk, Mašek, Vantuch, Dvořák, Vlček, Svoboda, Hospodka, Jelínek

Branky: 3. Křesťan (Barkóci,Ostřanský), 31. Voženílek (Vomočil,Navrátil), 37. Ostřanský (Křesťan, Barkóci), 42. Drobný (Vomočil, Hejtmánek), 60. Barkóci (Křesťan), 60. Vomočil (Drobný,Švec) - 51. Vlček (Suchý), 53. Kříž (Hospodka,Vantuch)

Vyloučení: 2:2 Využití: 2:1

Rozhodčí: Veselý - Gregar,Kolář

Diváci: 171

Komentář

Hosté vstoupili do utkání aktivně, ale hned v úvodu inkasovali po pěkné akci na jejímž konci stál ve 3. minutě Křestan, který zakončil do odkryté branky – 1:0. Nutno podotknout, že více ze hry měl soupeř a hráči mohli děkovat brankáři Horáčkovi, který vychytal několik gólových šancí soupeře. Další minuty nabídly divákům hru v dobrém tempu bez přerušení. Hezkou podívanou však kazily četné nepřesnosti.

Druhou třetinu začali domácí zvýšenou aktivitou, ale bohužel nepřidali na přesnosti. Zvýšil se však i počet střel. V polovině zápasu si zahrála Litomyšl první přesilovku. Vomočil přihrál z levého kruhu před branku Voženílkovi a ten našel volné místo u levé tyče – 2:0. Soupeř ani po druhém gólu nepolevil ze svých útočný snah, ale uvolnil litomyšlským hráčům prostor pro útočné výpady. Ve 37. minutě po ose Barkóci – Křesťan – Ostřanský padl další gól – 3:0. V poslední minutě dostala Litomyšl další výhodu hráče v poli, kterou si bez využití přenesla do poslední části hry.

Přesilovka v úvodu závěrečné třetiny se vydařila na výbornou. Krátce před jejím koncem se v brankovišti svým důrazem blýskl Drobný – 4:0. Následovala hra „nahoru a dolů“. Chotěboř se stále nevzdávala a nakonec se dočkala zasloužené branky, když využila přesilovou hru. Pár vteřin po konci dvojité přesilovky skóroval Vlček – 4:1. Uplynuly necelé dvě minuty a tečovaná střela Kříže zpoza kruhu zaplula za Horáčkova záda – 4:2. Stále bylo o co hrát a hosté zkusili v závěru utkání hru bez brankáře. Ta jim však nevyšla a Barkóci do prázdné branky dopravil pátý gól – 5:2. O chvíli později se v útočné třetině ještě blýsklo trio Švec – Vomočil – Drobný, kdy poslední jmenovaný uzavřel účet zápasu – 6:2.

Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Do zápasu jsme nevstoupili dle našich představ. Vyrobili sme spoustu nepřesností, které soupeř nepotrestal. Postupem času jsme se dostávali do zápasu a hráli jsme co jsme potřebovali. Věděli jsme však, že nemůžeme ani na chvíli polevit, neboť předchpzí zápas v Chotěboří nám ukázal, jak je vedení v zápase o tři góly vrtkavé. Podařilo se nám však vstřelit toliko potřebné góly a dokázali jsme nad dobře hrajícím soupeřem zvítězit. Děkuji divákům, kteří i v adventním časem přišli podpořit náš tým."

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.