HC LitomyšlHC Spartak Choceň

6:4 (2:1,1:2,3:1)
Petr Šilar |

Ostřanský, Drobný, Voženílek, Barkóci. Jak se to rýmuje

Derby proti Chocni je svátkem hokeje a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Lídr tabulky přijel po sérii výher natěšen na další vítězství, ale odjel s prázdnou… Domácí tvrz nebyla pokořena.

HC Litomyšl:

Horáček (Klička) - Mečiar, Švec, Šklíba, Bláha, Jankovský, Navrátil - Ostřanský,Křesťan, Drobný, Voženílek, Jakubec, Dvořák, Barkóci, Hejtmánek, Vomočil

HC Spartak Choceň:

Kalousek (Koutský) - Javůrek, Rudy, Novák, Turčáni, Šeda - Sajdl, Knytl, Martinec, Krejza, Lichtág, Prachař, Šejnoha, Pilař L., Štefka, Dudadík, Pilař M., Černý

Branky: 9. Voženílek (Drobný,Hejtmánek), 18. Ostřanský (Křesťan), 28. Ostřanský (Křesťan), 46. Drobný (Voženílek), 57. Ostřanský (Švec,Barkóci), 60. Barkóci - 6.Šejnoha (Šeda), 24. Martinec (Šeda), 39. Pilař L. (Krejza,Rudy), 59. Martinec (Dudadík,Šeda)

Vyloučení: 6:7 Využití: 1:2 navíc Dvořák a Mečiar 10 min. OT

Rozhodčí: Čížek - Padevět, Kis

Střely: 38:33

Diváci: 485

Komentář

Plné tribuny. Skvělí fanoušci. Derby s lídrem tabulky. Co víc si přát? Už jen vítězství. Cesta k němu byla dnes otázkou píle, odvahy, sebeobětování a poctivé práce.

Lepší vstup do utkání měli domácí. Pomohla k tomu mimo jiné i první přesilovka. Na jejím konci však byla hořkost v podobě chyby v obraně a gólu hostí z hole Šejnohy – 0:1. Favorit nezklamal a ujal se vedení. Hosté na další minuty opanovali hřiště, a to až do 9. minuty kdy Drobný našel Voženílka, který zakončil do odkryté brány – 1:1. O minuty později rozhodčí potrestal filmovaný pád, ale domácí výhody hráč v poli nevyužili. Naopak museli čelit dalšímu tlaku hostí. Ti měli v 18. minutě štěstí, když zazvonila tyč Kalouskovy brány. V té samé minutě se za bránu dostal Křesťan, který v pádu stihl nahrát Ostřanskému, a ten se nemýlil – 2:1. V závěr třetiny se hráči Litomyšle přesvědčili o tom, že nesmí soupeře podcenit ani na chvíli, neboť každý útok může znamenat ohrožení branky.

Druhá třetina nebyla zcela ideální. Ve 24. minutě se domácí přesvědčili, proč není radno nechat hrát Choceň přesilovku. Martinec ve výhodě z levé strany prostřelil Horáčka – 2:2 a nabudil tak své spoluhráče. V 27. minutě zahrozil Ostřanský, který sám proti Kalouskovi neuspěl. O minutu později ten samý hráč ohromil tribuny. Křesťan vyhrál buly v pravém kruhu, ale puk zůstal za jeho bruslemi. První se k němu dostal Ostřanský a švihem jej uklidil pod víko Kalouskovy brány – 3:2. Choceň odpověděla tlakem, na který Litomyšl reagovala zvýšenou aktivitou. Čtyři minuty před koncem začala série vyloučení. V té nejprve Voženílek vystihl rozehrávku, ale na konci samostatného úniku byla jen trefená spojnice branky. Nedáš, dostaneš. V 39. minutě přesně zakončil Pilař – 3:3.

V úvodu poslední části hry měli domácí početní výhodu, ale ta nebyla využita. Pomohla však k velmi dobrému vstupu do třetiny. Ve 46. minutě se do zakončení dostalo duo Voženílek – Drobný a právě druhý jmenovaný zakončil přesně – 4:3. O dvě minuty později se dostal do šance Vomočil, ale pouze sestřelil gólmana. Hráči Chocně reagovali zvýšenou aktivitou, která mnohdy byla na hranici pravidel. Vynutili si však přesilovku, která domácí hráče bolela. V 53. minutě se do šance dostal Ostřanský, ale neuspěl. Další šanci měl Mečiar, ale z dálky Kalouska neprostřelil. V následujících minutách se snažili hosté vyrovnat, ale Horáček za svá záda puk nepustil. V 57. minutě se puku zmocnil Ostřanský a z nájezdu dokončil hattrick – 5:3. Fanoušci Litomyšle si však oddychli pouze na moment. V čase 58:07 se Choceň přiblížila díky Martincovi na rozdíl jednoho gólu – 5:4. Emoce na ledě plály, a rozhodčí diskuse nepřipouštěl. Mečiar chtěl reklamovat střídání hostí při zakázaném uvolnění, ale získal jen desetiminutový trest. O pár desítek vteřin později hosté zatáhli za záchrannou brzdu a odvolali brankáře. Toho v čase 59:15 využil Barkóci a uzavřel účet zápasu – 6:4

Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Utkání jsme zvládli skvěle po taktické stránce. Obětavost a nasazení hráčů bylo až na drobné chyby dle našich představ. Na takových výkonech chceme stavět do budoucna a věřím, že přesně takové zápasy mohou zdvihnout sebevědomí celého týmu. Děkuji divákům, kteří vytvořili při derby bouřlivou atmosféru."

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.