E0030, středa 23.10.2019, 18:30

HC ChrudimHC Litomyšl

7:3 (3:1, 2:2, 2:0)

Orlí letka na domácím ledě kralovala

Domácí nastupovali na led po sérii nevydařených zápasů. Naopak hosté měli po nedělním zápase velmi dobrou náladu. Tu jim však chrudimští hráči sebrali svým skvělým výkonem.

HC Chrudim:

Cvrček Dominik (Ament) – Urban, Budínský, Machač, Burkoň, Hejl, Kalous, Pilař, Klement - Novák, Koreček, Cvrček David,Polák Jiří, Kišš, Karásek, Polák O., Dobiáš, Polák Jan,Novotný, Plch, Štěpánek

Horáček (Klička) – Mečiar, Jankovský, Šklíba, Navrátil, Bláha – Barkóci, Křesťan, Vomočil, Dvořák, Hejtmánek, Blecha,Jakubec, Voříšek, Ostřanský,Voženílek, Drobný,Švec, Šíp

Branky: 3. Jiří Polák (Kišš), 11. Kalous (Kišš, Cvrček), 17. Machač (Plch), 33. Hejl (Cvrček), 39. Plch (Machač), 55. Dobiáš (Plch, Novák), 60. Novotný (Jan Polák, Štěpánek) - 3. Jakubec, 31. Voženílek (Navrátil, Ostřanský), 32. Jakubec (Švec, Voříšek)

Vyloučení: 7:2 Využití: 0:1

Rozhodčí: Veselý - Padevět,Pilný

Střely na branku: 34:23

Diváci: 316

Chrudim hýřila aktivitou od počátku zápasu a už ve 3. minutě vedla díky Jiřímu Polákovi – 1:0. Dříve než zaschnul inkoust na zápise, tak bylo vyrovnáno. Šestnáct vteřin na to stačilo Jakubcovi – 1:1. Domácí nasadili ještě ostřejší tempo, které se hráčům Litomyšle nepodařilo zachytit. V 11. minutě se trefil Kalous – 2:1 a o sedm minut později Machač – 3:1.

Ani v druhé části domácí nezpomalili, i když si zahráli brzy po buly oslabení. V 28. minutě si Litomyšl zahrála další přesilovku, která byla tentokrát 2x2 minuty. V 31. minutě vrátil Klementa do hry Voženílek – 3:2. O minutu později se podařilo srovnat Jakubcovi – 3:3. Zopakoval se však scénář z první třetiny. Soupeř zabral a dostal se brzy do dvoubrankového vedení. Na konci 33. minuty si díky Hejlovi vzali domácí vedení – 4:3, které v závěru třetiny navýšil Plch – 5:3.

Do poslední části si hostě předsevzali, že se s výsledkem nehodlají smířit. Soupeř však byl jednoznačně proti a nenechal prostor ke kombinaci, natož ke gólové šanci. V poslední pětiminutovce se tak trefil Dobiáš – 6:2 a sedm vteřin před závěrečnou sirénou Novotný – 7:2.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Chrudim byla lepším týmem. Domácí prostředí soupeři sedělo a šel tvrdě za vítězstvím. Náš výkon za nedělním bohužel zaostal. Chci poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli podpořit."