E0021, středa 16.10.2019, 18:30

HC Spartak ChoceňHC Litomyšl

8:4 (4:2,2:0,2:2)

Střelecké hody režíroval Prachař

Derby s Chocní nezačalo podle představ hráčů ani trenérů Litomyšle.  Domácí Spartak dokázal během úvodních pěti minut vstřelit tři góly a už své vedení  nepustil. Čtyřikrát se podařilo skórovat domácímu Prachařovi.

HC Spartak Choceň:

Koutský (Kalousek) - Novák, Pazdera, Javůrek, Turčáni,Rudy, Škvor, Šeda - Pilař L., Pilař M., Krejza, Knytl, Šejnoha, Černý, Lichtág M., Sajdl, Štefka, Prachař

Horáček (33. Klička) - Mečiar, Jankovský D., Šklíba,Navrátil, Bláha - Vomočil, Blecha, Dvořák, Ostřanský,Křesťan, Voženílek, Švec, Barkóci, Voříšek, Jakubec

Branky: 3. Prachař (Štefka,Rudy), 4. Černý (Pilař M., Javůrek), 5. Šejnoha (Krejza, Pilař L.), 16. Prachař (Knytl, Šeda), 29. Prachař (Knytl,Štefka), 33. Šeda (Knytl), 48. Pazdera,Krejza), 52. Prachař (Šeda,Knytl) - 11. Barkóci (Vomočil), 15. Barkóci (Vomočil), 49. Křesťan, 57. Voříšek

Vyloučení: 7:6 (navíc Štefka a Šklíba 10 OT) Využití: 2:1 V oslabení: 2:0

Rozhodčí: Veselý - Pešková, Padevět

Střely na branku: 49:35

Diváci: 464

Zápas na ledě rivala z Chocně byl poznamenám špatným úvodem. Domácí vedli po pěti minutách 3:0. V 11. a 15. minutě vstřelil dva krásné góly Barkóci - 3:2. V 16. minutě skóroval podruhé v zápase Prachař – 4:2.

Druhá část zápasu byla v režii domácích. Ti dokázali svou střeleckou formu a bylo jen otázkou času, kdy se jim zadaří. Ve 29. minutě zkompletoval Prachař hattrick – 5:2. O čtyři minuty se trefil Šeda – 6:2.

Ani poslední třetina diváky nenudila. Hrálo se v dobrém tempu. Ve 48. minutě se prosadil proti svým kamarádům z loňské sezony Pazdera – 7:2. O minutu později odpověděl gólem Křesťan – 7:3. Další branky si připsali do konce zápasu ještě za domácí Prachař a za hosty Voříšek – 8:4.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Měli jsme špatný vstup do zápasu. Hra dozadu nefunguje a není to jen o obráncích. Pokud chceme myslet na úspěch, tak musíme jít zápas od zápasu."