HC LitomyšlHC Hlinsko

2:6 (0:1,1:4,1:1)
Petr Šilar |

Hrstka diváků viděla zmar Litomyšle

Houževnatý soupeř z Hlinska zavítal na litomyšlský led a bez větší námahy získal vítězné ovace. Domácí celek nenavázal na skvělý výkon z předchozího utkání.

HC Litomyšl:

Klička (34. Kalousek) - Pazdera, Navrátil, Bláha, Holík, Šklíba, Mečiar, Starý - Křesťan, Jakubec, Voříšek, Skoumal, Barkóci, Zahradník, Vomočil, Pilavka, Budina

HC Hlinsko:

Gregor - Beneš, Sobotka, Vácha, Fink, Brázda, Zídek - Dítě, Zdražil, Chvojka, Homola, Cejpek, Králíček, Hron, Brebera, Plachý, Pazourek, Havel

Branky: 26. Pilavka (Mečiar,Holík), 59. Pilavka (Pazdera) - 1. Pazourek (Plachý,Brázda), 30. Cejpek (Chvojka), 31. Homola (Dítě), 34. Homola, 36. Cejpek (Fink,Gregar), 55. Králíček (Brebera)

Vyloučení: 4:2 navíc Holík 10+Ok Využití: 1:1

Rozhodčí: Prchal, Kalus,Hrabal

Střely na branku: 30:26

Diváci: 134

Komentář

Vstup do zápasu se domácím hrubě nepovedl. Hned první střela v 59 vteřině doputovala za Kličkova záda. Přesně k tyči poslal puk Pazourek – 0:1. Následovala hra se šancemi na obou stranách. Oba celky měly možnost vstřelit gól díky nepřesnostem protivníků.  Klička musel čelit hned několika samostatným únikům Hlinska a diváky potěšil pěknými zákroky a jen díky němu Hlinsko nenavýšilo své vedení. Do konce třetiny tak gól nepadl a do kabin odcházeli spokojenější hosté.

V prvních minutách druhého dějství se hrálo vyrovnaně. V 26. minutě při přesilové hře sehráli domácí nejlepší akci.  Vomočil našel v pravém kruhu Mečiara a ten poslal puk na Pilavku, který doťukl puk do brány 1:1. Radost však netrvalo dlouho, neboť hráči s koněm na prsou se usadili před Kličkovou bránou. V 30. minutě si hosté pomohli do útočné třetiny faulem na Křesťana, který po úderu hokejkou do hlavy zůstal na ledě. Následnou šanci zužitkoval Cejpek – 1:2. O necelou půl minuty později hosté překonali domácí obranu a na konci úspěšné akce byl Homola – 1:3. To však nebyl konec litomyšlského trápení. Ve 32. minutě to na ledě lehce zajiskřilo a hrálo se dvě minuty 4 na 4.  Ve 34. minutě zachytil Homola špatnou rozehrávku a přesnou střelou vyhnal Kličku z branky – 1:4. Další početní výhodu už hosté využili po šesti vteřinách. Ve 36. minutě se prosadil Cejpek – 1:5. Třetina smrti tímto skórem skončila.

V poslední části utkání mohli domácí hráči pouze překvapit. Na zteč se v 52. minutě vydal Vomočil, ale byl vychytán. Ani v následujících minutách se nepodařilo najít recept na Gregora a nepomohla ani sprška střel, která ho zasypala v polovině třetiny. Na začátku 55. minuty se naopak po skončené přesilovce prosadili hlinečtí hráči. Na Králíčkovu střelu z těsné blízkosti neměl Kalousek šanci zareagovat – 1:6. V téže minutě dostal hlavní sudí značně prořídlé publikum do varu, když poslal za protesty do šaten Holíka. Elitní bek si tak nezahraje v příštím utkání. Minutu a půl před koncem se na ledě odehrála poslední zajímavá akce. Pazdera poslal puk na branku, který tečoval Pilavka a gólman hostí kapituloval – 2:6

Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "ZMAR!!!"

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.