HC Slovan Moravská TřebováHC Litomyšl

7:4 (4:1,1:1, 2:2)
Petr Šilar |

Ježíšek naděloval body domácímu týmu

K poslednímu letošnímu zápasu odjeli hráči Litomyšle do Moravské Třebové. Domácí Slovan na svém ledě příliš body nerozdává a ani v adventním čase neudělal výjimku.

HC Slovan Moravská Třebová:

Turek - Holub, Hradil, Adolf, Muselík Janků, Janošek,- Faltus, Kobza, Scheuter, Marek, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Čikl (C), Pavlovský

HC Litomyšl:

Kalousek - Pazdera, Bláha, Švec, Šklíba, Mečiar, Starý - Jankovský, Křesťan, Jakubec, Skoumal, Voříšek, Barkóci, Vomočil, Kovář, Zahradník, Pilavka, Budina (C)

Branky: 2. Čikl (Faltus, Augustin), 10. Janošek (Faltus), 11. Langr (Kobza), 14. Langr (Marek), 38. Pavlovský (Čikl), 44. Marek (Langr, Kobza), 46. Pavlovský (Čikl)  - 8. Vomočil (Barkóci), 37. Barkóci ( Jankovský, Vomočil), 44. Pilavka (Skoumal, Vomočil), 46. Křesťan (Pilavka)

Vyloučení: 3:8 Využití: 1:1

Rozhodčí: Kareš, Hrabal, Kopecký

Diváci: 412

Komentář

Derby s Moravskou Třebovou bylo posledním v letošním roce. Bohužel plány na úspěch zhatila darebná první třetina. Bohužel tomu nebylo poprvé... Obrat se tentokrát týmu Litomyšle nepovedl.

Vstup do utkání začal nejhorším možným způsobem. Oslabením, které ve 2. minutě znamenalo gól z hole Čikla – 1:0. Týmu Litomyšle se nepodařilo zachytit tempo zápasu od první minuty. Přesto se však v 8. minutě podařilo vyrovnat Vomočilovi – 1:1. Tlak domácích neustával. Za dvě minuty se opět ujali vedení díky Janoškovi – 2:1. O šedesát vteřin to bylo díky Langrovi ještě horší – 3:1. Třetinu zkázy dokončil ve 14. minutě Langr – 4:1.

Druhá část začala dvojnásobným trestem pro Vomočila a vzápětí dvěma minutami pro Švece. Štěstím pro Litomyšl byl fakt, že domácí nedokázali dlouhou dvojnásobnou početní výhodu zužitkovat. Výkon ve druhé části byl mnohem lepší. Projevilo se to na konci 37. minuty, když se po neuznané brance regulérně v přesilovce prosadil Barkóci – 4:2. Domácí zareagovali bleskurychle a za necelou minuty skóroval Pavlovský, když dostal krásný pas do samostatného nájezdu – 5:2. Vyrovnané výkony obou týmů už další branku nepřinesly.

Vše podstatné z poslední části hry se odehrálo během 109 vteřin. Nejprve se v čase 43:05 trefil Pilavka – 5:3. Vzápětí odpověděl Marek – 6:3. Za hosty dokázal reagovat Křesťan – 6:4 a v čase 45:39 ukončil přestřelku Pavlovský – 7:4. Ani v závěru utkání tempo nepolevovalo, ale domácí kontrolovali hru a nedopustili tak žádné drama. Litomyšli se nepovedl obrat jako v posledních zápasech a proti kvalitnímu soupeři manko z první třetiny nedohnala.

Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl) : Nejsme kapela abychom pořád vyhrávali, ale to neomlouvá náš vstup do zápasu. Ten je náš dlouhodobý problém. Manko jsme nedohnali ani zlepšeným výkonem ve druhé třetině. Soupeř byl velmi kvalitní a po zásluze vyhrál.

Děkujeme fanouškům za podporu a přejeme všem hezké svátky a alespoň tak bohatou nadílku, jakou jsme dnes dostali my :) :) :)

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.