Přípravné utkání, neděle 09.09.2018, 17:00

HC LitomyšlHC Boskovice

5:2 (1:1,1:1,3:0)

Mistři Moravy si odvezli pětku

Hráči Litomyšle začali školní rok pětkami. Naštěstí v síti soupeřů. I ve druhém přípravném zápase se povedlo soupeře přestřílet a získat tak cenné sebevědomí před začátkem sezony. Tentokrát to odnesly Boskovice.

Kalousek, Navrátil, Bláha,Kovář,Pazdera, Mečiar, Šklíba,Cink, Pilavka Fila, Večeřa, Skoumal Zahradník, Budina, Švec, Vomočil, Voříšek, Vytlačil

HC Boskovice:

Chvátal, Zrza, Maksa, Krejčiřík, Dufek, Bradec, Vágner Honzek, Klaus, Skácel, Hnilička, Kárny, Bednář, Špok, Pelikán, Benýšek, Václavík

Branky: Skoumal (3x), Mečiar, Pilavka - Klaus, Špok

Vyloučení: 7:4 Využití: 2:0

Diváci: 148

První minuta a hned přesilovka. První přesilovka a hned gól. Ve 2. minutě se domácí ujali díky Skoumalovi vedení – 1:0. Soupeř z Moravy však ukázal, že nepatří mezi slabé celky. V 7. minutě vyrovnal Klaus. Oba týmy odcházely do šaten po první třetině za vyrovnaného stavu.

V druhé části hry se jako první prosadili střelecky hosté. V 26. minutě se trefil Špok, který ukázkově vyřešil situaci 2 na 1 s Bednářem – 1:2. O dvě minuty později však nekompromisně zakončil při přesilovce Skoumal – 2:2. Diváci mohli být spokojeni, ale dalšího gólu se ve druhé třetině nedočkali.

Hráči Litomyšle ukázali v poslední třetině větší hlad po vítězství. Ve 42. minutě se prosadil Pilavka - 3:2. Tento hráč se o šest minut proměnil v nahrávače. Úspěšným střelcem byl Mečiar, který se trefil pod víko – 4:2. Ve 49. minutě jej napodobil Skoumal, který obdržel též přesný pas od Pilavky – 5:2. Do konce zápasu už ani jeden z týmů nepřekonal strážce s maskou, a tak si Litomyšl připsala další vítězství přípravě.