E0053, středa 07.11.2018, 18:30

HC LitomyšlHC Světlá nad Sázavou

2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

Zápas, na který chceme zapomenout

Proti Světlé jsme nastoupili bez kapitána Budiny a opory Pilavky. Jen soustředěný výkon a přesná koncovka mohly vést k úspěchu. Bohužel Litomyšl zažila zápas, kdy se nepovedlo nic.

Kalousek - Švec, Pazdera, Kovář, Holík, Šklíba, Mečiar - Jankovský, Křesťan, Jakubec, Voříšek, Cink, Skoumal, Barkóci, Vytlačil, Zahradník, Vomočil

HC Světlá nad Sázavou:

Zvolánek - Svoboda, Vacek, Bradáč, Šíma, Kořínek, Fibikar - Kohout, Blažek, V. Piskač, P. Včela, O. Včela, Jar. Doležal, Jak. Doležal, Kopecký, Špatenka, Kubát

Branky: 2. Jakubec (Voříšek, Vomočil). 33. Křesťan - 4. Blažek (Doležal Jar., Šíma), 10. Doležal Jar. (Doležal Jak.), 18. Bradáč (Blažek), 28. Doležal (Blažek), 57. Blažek (Šíma)

Vyloučení: 3:2 Využití: 0:1

Rozhodčí: Kareš, Teplý, Hájková

Diváci: 203

Rychle a zběsile. Takto se daly popsat první minuty zápasu se soupeřem od Sázavy. A nejen ty první... Pozdě na zápas se prostě nevyplatí a poznali to všichni kdo přišli včas. Ve 2. minutě se prosadil Jakube 1:0. Radost netrvala dlouho, neboť se ve 4. minutě trefil Blažek, který si otevřel cestu za oceněním pro nejlepšího hráče zápasu – 1:1. V 10. minutě jej napodobil Jaroslav Doležal a soupeř se dostal do vedení – 1:2. V 18. minutě si soupeř ze Světlé zahrál přesilovku a po deseti vteřinách ji využil Bradáč – 1:3. Hráči Litomyšle se snažili zareagovat, ale útočné snahy Skoumal nebo Mečiara přišly vniveč.

Ve druhé části hy se obraz hry nezměnil. Šanci na úspěch měla přesilovka v 26. minutě,když se provinil Jakub Doležal. Ta však změnu skóre nepřinesla. Navíc se nepodařilo uhlídat navrátilce z trestné lavice, který se prosadil v 28. minutě – 1:4. Domácí tým gól nastartoval a hra dostala grády. V 31 . minutě vzal odpovědnost na sebe Křesťan, který uspěl v souboji s hostujícím gólmanem – 2:4. Do konce třetiny dostali domácí ještě výhodu přesilovky, ale střelci pouze nechali vyniknout brankáře. Navíc diváci viděli nejhezčí pasáž zápasu. Bohužel bez gólového úspěchu.

Třetí třetina byla od první minuty „rozháraná“. Domácí nedokázali nic vymyslet a Světlá si dělala co chtěla. V čase 44:00 byl k vidění elegantní pád a to bylo veškeré rozptýlení publika na dlouhou dobu. Rozpačitost! Šance? Diváci si kladli další otázky … S respektem k soupeři lze uznat hokejový um v 57. minutě převedl Blažek – 2:5. Účet byl uzavřen.

Jan Svatoš, trenér:  Přijel jednoznačně lepší soupeř, který nám udělil lekci z produktivity a ve hře dozadu. Chyběli nám hráči, kteří by naší hře dali klid. Rychle zapomenout.