E0013, neděle 07.10.2018, 17:00

HC LitomyšlTJ Lanškroun

20:1 (6:1, 7:0, 7:0)

Bodové žně pro Litomyšl. Na góly málem nestačil zápis

Zápas proti Lanškrounu měl jednoznačného vítěze. Soupeř přijel s dvěma formacemi a na úspěch nemohl pomýšlet. Je otázkou, kdy naposledy svítila při mistrovském utkání na světelné tabuli dvacítka. Dva hráči si navíc připsali hattrick.

Klička (Kalousek) - Švec, Holík, Pazdera, Navrátil, Šklíba, Mečiar, Starý - Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Kovář, Večeřa, Voříšek,Zahradník, Vomočil, Pilavka, Budina

TJ Lanškroun:

Ďuriš (7. minuta Faltus) - Kužílek, Čada, Pejcha, Holub, Preisner, Doležal, Peška, Malý, Řehák, Hlavsa, Hepnar

Branky: 2. Jankovský (Mečiar), 4. Pilavka (Cink) 6. Pilavka (Skoumal, Holík) 7. Pilavka (Švec, Skoumal) 10. Cink 19. Vomočil (Mečiar) 25. (Skoumal (Pilavka) 31. Budina (Starý) 32. Cink (Holík) a Budina (Pazdera, Jankovský) 34. Švec (Pilavka, Holík) 36.Cink (Voříšek) 40. Kovář (Švec, Skoumal) 42. (Navrátil (Křesťan) 43. Skoumal (Cink, Holík) 47. Budina (Mečiar) 55. Mečiar ( Jankovský, Zahradník) 56. Budina (Šklíba) 57. Holík (Skoumal) 58. Křesťan ( Jankovský) - 3. Kužílek (Pejcha)

Vyloučení: 2:1 Využití: 1:0 V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Rulíček, Schaffer, Padevět

Diváci: 225

Od první minuty bylo jasné, kdo chce získat toliko potřebné body. O osudu utkání se rozhodlo během prvních pár minut zápasu. První gól padl v čase 1:13 z hole Jankovského – 1:0. Hosté na něj stihli zareagovat o dvě minuty později brankou Kužílka – 1:1. Od této chvíle byl na ledě pouze jeden tým. V hlavní roli se představil Pilavka, který strávil v dresu Lanškrouna nejednu sezonu. Během 3 minut a 25 vteřin vstřelil hattrick – 2:1, 3:1 a 4:1. U mužstva hostí došlo ke střídání brankáře. V 10. minutě to opět zazvonilo díky Cinkovi – 5:1. Lanškroun dostal možnost vstřelit gól ve čtyřminutové přesilovce, ale svou příležitost promarnil. Gólovou smršť v začátku utkání zakončil V 19. minutě Vomočil – 6:1. To nejhorší však na Lanškroun teprve čekalo.

Necelých pět minut čekali diváci na další branku. Trefil se Skoumal – 7:1. V polovině zápasu dostal na modré puk Budina a jeho výlet k bráně skončil zakončením mezi betony – 8:1. Během další minuty se trefili hned dva hráči. Cink naznačil přihrávku, ale přitom střílel. Rozhozený gólman neměl šanci reagovat – 9:1. Mečiar pro změnu prostřelil brankáře z kruhu - 10:1. V 34. minutě nahrál Pilavka zpoza branky Švecovi a ten se nemýlil – 11:1. V 36. minutě si na modré převzal puk Cink a i s hráčem na zádech dojel k brance našel prostor mezi betony – 12:1. Závěr třetiny patřil dvojici Cink – Kovář. Druhý jmenovaný snadnější gól nedal – 13:1.

Poslední třetinu by hosté nejraději nehráli. Určitě si však zaslouží pochvalu, že i chvílemi bojovali. Klička čelil však jen minimu střel. Za zmínku ustojí série zákroků deset minut před koncem utkání. Gólově se prosadili ve 42. minutě Navrátil – 14:1. Ve 43. minutě poslal bekhendovou střelu do sítě Skoumal – 15:1. Ve 47. minutě se vydal do pásma pro kanadský bod Budina – 16:1. V 55. minutě dostal nevídaně mnoho prostoru Mečiar – 17:1 a o necelé dvě minuty zkompletoval hattrick Budina – 18:1. V 57. minutě potvrdil své střelecké schopnosti Holík – 19:1. Z publika se začalo ozývat „dvacet“ „dvacet“, což se splnilo díky Křesťanovi o necelou minutu později – 20:1.

Perlička z utkání

Mohlo by se zdát, že si bod připsali všichni hráči, ale jedna výjimka se v zápise objevila. Paradoxně si ani jeden bod nepřipsal Tadeáš Jakubec, který bodoval zatím ve všech soutěžních utkáních.

Jan Svatoš: Jednoznačná výhra. Soupeř přijel v jedenácti lidech. Zápas byl dobrou pozvánkou na Třebovou.