Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na kus řeči - Matěj Bažant

28.11.2020 | Daniela Holingerová a Vladimír Vích ml.

Ještě nedávno se proháněl po ledě prvoligových klubu v Chance lize. Odchovanec litomyšlského hokeje, bývalý asistent trenéra juniorů, nový šéftrenér mládeže a nová posila A-týmu. To je Matěj Bažant, který patří k letošním lákadlům této sezony. Jsme rádi za možnost s ním udělat krátký rozhovor.

Mohl by ses prosím v krátkosti představit těm fanouškům, kteří tě tolik neznají a něco jim o sobě říct?

M: Ahoj, jmenuji se Matěj Bažant a jsem litomyšlský odchovanec a po několika letech jsem se vrátil do klubu, kde působím jako trenér mládeže a aktivně hraji za litomyšlský A-tým.

 

Kterými kluby jsi ve své hokejové kariéře prošel?

M: S hokejem jsem začínal v Litomyšli, v 8. třídě jsem se přesunul do Pardubic. Dva roky jsem strávil v zahraničí v Americe a v Kanadě, kde jsem měl možnost studovat a hrát. Chvíli jsem působil ve starším dorostu v Hradci Králové a posléze v Pardubické juniorce. Pár zápasů jsem odehrál v druholigových klubech ve Vrchlabí, Trutnově a v Opavě. Z prvoligových klubů jsem působil v Šumperku, v Litoměřicích a v Prostějově.

 

Minulou sezonu jsi jako asistent trenéra vedl společně s Petrem Pešinou a Radkem Kmoškem juniory v extralize juniorů. Jak hodnotíš tuto svojí zkušenost a jaký to bude mít podle tebe přínos pro litomyšlský hokej?

M: Díky Petru Pešinovi jsem měl možnost s trénováním začít už před třemi roky. S Petrem a s Radkem jsem působil jednu sezónu u litomyšlského dorostu a posléze dvě sezóny u kategorie juniorů. Z mého pohledu extraliga juniorů litomyšlskému klubu prospěla po více stránkách. Tým byl složen z většiny z litomyšlských odchovanců a kluci měli příležitost porovnávat se s tak tradičními kluby, jako je třeba Havířov, či Vsetín. Zároveň si myslím, že to zvýšilo povědomí o litomyšlském klubu v hokejové komunitě.


Myslíš si, že bude někdy ještě Litomyšl extraligová?

M: Myslím, že extraliga juniorů Litomyšli slušela, přilákala spoustu diváků a zatraktivnila hokej v našem městě. Otázkou je, jak na tom bude klub v této nelehké době po finanční stránce. Já osobně bych byl rád, kdyby se extraliga v Litomyšli ještě někdy hrála.

 

V minulých letech jsi měl možnost odehrát několik sezón v Chance lize. Na kterou sezonu nejraději vzpomínáš?

M: Byl sem rád za všechny sezóny, které jsem v Chance lize odehrál. Nejvíce ale asi vzpomínám na svojí první prvoligovou sezónu v Šumperku.

 

Měl jsi jako malý, nebo máš svůj hokejový vzor?

M: Vyloženě hokejový vzor jsem neměl. Vždycky jsem sledoval Jaromíra Jágra a oblíbených hokejistů jsem měl více, např. Milan Hejduk, Joe Sakic a z obránců Niklas Lidstrom nebo Marek Židlický.

 

Máš nějaký zajímavý hokejový zážitek, který ti utkvěl v paměti?

M: Když sem hrál v Prostějově, tak v Chance lize působilo i Kladno a měl jsem tu možnost si zahrát proti Jágrovi, sice moc střídání z důvodu zranění neodehrál, ale je to jeden z mnoha zážitků, které jsem za svoji prvoligovou kariéru zažil. Jsem rád, že jsem mohl hrát společně v týmech s hráči typu jako je třeba Tomáš Divíšek, Tomáš Nouza, Aleš Holík, Václav Pletka, Jaroslav Kalla, Milan Toman, Karel Plášek atd. Bylo super získávat hokejové zkušenosti od takovýchto borců.


Věnuješ se i jiným sportům kromě hokeje?

M: Sporty mě baví obecně, ať už je to tenis, fotbal nebo cokoliv jiného. Nicméně nejvíce volného času věnuji golfu.

Co bys vzkázal našim fanouškům?

M: Aby nás, až to současná situace dovolí, přišli podpořit v hojném počtu.

 
Aktuální články
VZPOMÍNÁME ...

S velkým zármutkem sdílíme další smutnou zprávu. Dne 18. července odešla do hokejového nebe velká osobnost HC Litomyšl, bývalý hráč a...

 
VZPOMÍNÁME .....

Ve středu 30.6.2021 nás ve věku 47 let navždy opustil dlouholetý kapitán, srdcař a především kamarád Lukáš Matys.Čest jeho památce,...

 
HOKEJOVÉ ODPOLEDNE

Nedělní odpoledne proběhnula akce HOKEJOVÉ ODPOLEDNE v areálu FotbalPark Litomyšl. Byli předány podepsané kšiltovky vítězům soutěže...

 
VALNÁ HROMADA 2021
 
A-TÝM HLÁSÍ NOVOU POSILU!
 
VZPOMÍNÁME
 
Ukončení provozu ZIMNÍHO STADIONU
 
TRÉNUJ DOMA | 7. Posilování středu těla
 
TRÉNUJ DOMA | 6. Reakční rychlost a koordinace
 
Smutná zpráva z kabiny Slovanu
 
Utkání
Muži | Neděle 11.10.2020, 17:00
E0025
5:3
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
Muži | Středa 29.09.2021, 19:00
E0006
VS.
HC Polička - HC Litomyšl
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS