Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na kus řeči - Matěj Bažant

28.11.2020 | Daniela Holingerová a Vladimír Vích ml.

Ještě nedávno se proháněl po ledě prvoligových klubu v Chance lize. Odchovanec litomyšlského hokeje, bývalý asistent trenéra juniorů, nový šéftrenér mládeže a nová posila A-týmu. To je Matěj Bažant, který patří k letošním lákadlům této sezony. Jsme rádi za možnost s ním udělat krátký rozhovor.

Mohl by ses prosím v krátkosti představit těm fanouškům, kteří tě tolik neznají a něco jim o sobě říct?

M: Ahoj, jmenuji se Matěj Bažant a jsem litomyšlský odchovanec a po několika letech jsem se vrátil do klubu, kde působím jako trenér mládeže a aktivně hraji za litomyšlský A-tým.

 

Kterými kluby jsi ve své hokejové kariéře prošel?

M: S hokejem jsem začínal v Litomyšli, v 8. třídě jsem se přesunul do Pardubic. Dva roky jsem strávil v zahraničí v Americe a v Kanadě, kde jsem měl možnost studovat a hrát. Chvíli jsem působil ve starším dorostu v Hradci Králové a posléze v Pardubické juniorce. Pár zápasů jsem odehrál v druholigových klubech ve Vrchlabí, Trutnově a v Opavě. Z prvoligových klubů jsem působil v Šumperku, v Litoměřicích a v Prostějově.

 

Minulou sezonu jsi jako asistent trenéra vedl společně s Petrem Pešinou a Radkem Kmoškem juniory v extralize juniorů. Jak hodnotíš tuto svojí zkušenost a jaký to bude mít podle tebe přínos pro litomyšlský hokej?

M: Díky Petru Pešinovi jsem měl možnost s trénováním začít už před třemi roky. S Petrem a s Radkem jsem působil jednu sezónu u litomyšlského dorostu a posléze dvě sezóny u kategorie juniorů. Z mého pohledu extraliga juniorů litomyšlskému klubu prospěla po více stránkách. Tým byl složen z většiny z litomyšlských odchovanců a kluci měli příležitost porovnávat se s tak tradičními kluby, jako je třeba Havířov, či Vsetín. Zároveň si myslím, že to zvýšilo povědomí o litomyšlském klubu v hokejové komunitě.


Myslíš si, že bude někdy ještě Litomyšl extraligová?

M: Myslím, že extraliga juniorů Litomyšli slušela, přilákala spoustu diváků a zatraktivnila hokej v našem městě. Otázkou je, jak na tom bude klub v této nelehké době po finanční stránce. Já osobně bych byl rád, kdyby se extraliga v Litomyšli ještě někdy hrála.

 

V minulých letech jsi měl možnost odehrát několik sezón v Chance lize. Na kterou sezonu nejraději vzpomínáš?

M: Byl sem rád za všechny sezóny, které jsem v Chance lize odehrál. Nejvíce ale asi vzpomínám na svojí první prvoligovou sezónu v Šumperku.

 

Měl jsi jako malý, nebo máš svůj hokejový vzor?

M: Vyloženě hokejový vzor jsem neměl. Vždycky jsem sledoval Jaromíra Jágra a oblíbených hokejistů jsem měl více, např. Milan Hejduk, Joe Sakic a z obránců Niklas Lidstrom nebo Marek Židlický.

 

Máš nějaký zajímavý hokejový zážitek, který ti utkvěl v paměti?

M: Když sem hrál v Prostějově, tak v Chance lize působilo i Kladno a měl jsem tu možnost si zahrát proti Jágrovi, sice moc střídání z důvodu zranění neodehrál, ale je to jeden z mnoha zážitků, které jsem za svoji prvoligovou kariéru zažil. Jsem rád, že jsem mohl hrát společně v týmech s hráči typu jako je třeba Tomáš Divíšek, Tomáš Nouza, Aleš Holík, Václav Pletka, Jaroslav Kalla, Milan Toman, Karel Plášek atd. Bylo super získávat hokejové zkušenosti od takovýchto borců.


Věnuješ se i jiným sportům kromě hokeje?

M: Sporty mě baví obecně, ať už je to tenis, fotbal nebo cokoliv jiného. Nicméně nejvíce volného času věnuji golfu.

Co bys vzkázal našim fanouškům?

M: Aby nás, až to současná situace dovolí, přišli podpořit v hojném počtu.

 
Aktuální články
VOLEBNÍ VALNÁ HROMADA 2021

Ve středu 9.6.2021 v 18:00 hod proběhne v klubovně ZS - Volební valná hromada, srdečně jsou zváni všichni členové HC Litomyšl a...

 
VZPOMÍNÁME

Velmi smutná zpráva dnes obletěla Litomyšl, zemřel náš kamarád a největší fanoušek litomyšlského hokeje Jarda Novotný !Upřímnou...

 
Ukončení provozu ZIMNÍHO STADIONU

Město Litomyšl, jako provozovatel zimního stadionu, rozhodnulo, že v pondělí 25. 1. 2021 bude vypnuto chlazení a ukončen provoz...

 
TRÉNUJ DOMA | 7. Posilování středu těla
 
TRÉNUJ DOMA | 6. Reakční rychlost a koordinace
 
Smutná zpráva z kabiny Slovanu
 
Aktuálně platná vládní nařízení
 
ROZPIS TRÉNINKŮ NA PROSINEC 2020
 
A-tým daroval krev litomyšlské nemocnici
 
Na kus řeči - Jakub Dušan Vaňo
 
Utkání
Muži | Středa 07.10.2020, 18:30
E0016
HC Polička - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 11.10.2020, 17:00
E0025
5:3
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS