E0150, neděle 01.03.2020, 17:00

HC Kohouti Česká TřebováHC Litomyšl

12:3 (4:1, 4:0, 4:2)

Zápas patřil domácím. Bez debat!

Prodloužení série nebo vítězné tažení? To byla otázka před třetím utkáním s Česko Třebovou. Bohužel se asi nenajde nikdo, kdo by z tábora Litomyšle měl ze zápasu radost. Dvanáct inkasovaných gólů bylo přes čáru.

HC Kohouti Česká Třebová:

Vlk – Pažourek, Šejba, Holík, Jemelka, Pražák, Žouželka - Hemský, Filip, Křečan – Korhoň, Plášek, Král – Vaňo, Pirkl, Veverka – od 32. Matějka, Švub, Hrubý

Horáček – Bláha, Mečiar, Jankovský, Švec, Navrátil, Vacek, Myška – Jakubec, Voříšek, Ostřanský – Dvořák, Šíp, Vomočil – Barkóci, Skoumal, Cink

Branky: 2. Plášek (Korhoň, Jemelka), 5. Plášek (Král, Korhoň), 18. Pirkl (Vaňo), 20. Vaňo (Plášek), 22. Jemelka (Plášek, Korhoň), 27. Šejba (Hemský, Filip), 35. Hemský (Filip, Šejba), 38. Filip (Křečan, Hemský), 46. Pažourek (Filip, Hemský), 51. Pirkl (Veverka, Žouželka), 57. Vaňo (Veverka), 58. Hemský (Filip, Šejba) – 16. Jakubec, 52. Dvořák (Šíp), 57. Cink (Skoumal, Vacek)

Vyloučení: 2:1 Využití: 1:1 Střely na branku: 48:32.

Rozhodčí: Rulíček – Kopecký, Louda

Diváci: 503

Soupeř byl od začátku aktivnější a brankář Horáček měl práce až nad hlavu. Po necelých pěti minutách tak domácí vedli - 2:0. V 16. minutě na nepříznivý stav zareagoval krásnou akcí Jakubec, který z obrany Kohoutů udělal statisty a přesně zakončil – 2:1.Soupeř však nelenil a ještě do konce úvodní části dvakrát skóroval - 4:1.

Ani ve druhé části se obraz hry nezměnil,když byl domácí celek o dvě třídy lepší. Hostě sice měli několik slibných šancí, ale Vlk měl v soubojích s litomyšlskými střelci navrch. Po druhé siréně odcházely oba celky za stavu – 8:1.

V poslední třetině se drama nekonalo a deset minut před koncem zápasu se domácí příznivci dočkali skandované „desítky“. V následně přesilovce 5 na 3 skóroval Dvořák – 10:2. To však nebyla konečná a ukazatel po šedesáti minutách sděloval, že padly ještě tři góly. Hosté nakonec mohli děkovat, že měli v brance Horáčka, který pochytal několik tutovek.

Pavel Rohlík, trenér (HC Kohouti Česká Třebová): „Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání a rychle jsme získali dvougólové vedení. Postarala se o to druhá pětka, která odehrála výbornou první třetinu. Soupeř sice snížil, ale důležité bylo, že jsme ještě v první části zápasu dokázali vstřelit další dvě branky. Řekl bych, že to herně nebylo až tak jednoznačné, jak napovídá výsledek. Litomyšl si vypracovala řadu příležitostí, které však pochytal brankář Vlk. Jsem rád, že to byl ze strany obou mužstev slušně vedený zápas. Pozitivní je, že gólově produktivní byly všechny tři naše útoky a že jsme ve druhé polovině střetnutí mohli dát šanci mladíkům.“

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Po právu postoupila Česká Třebová. Jejich přístup ke hře musel lahodit oku diváků. Gratuluji jim k vyhrané sérii a věřím, že poslední dva zápasy v sezoně odehrajeme se ctí."

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

BÉČKO VYHRÁLO PRVNÍ FINÁLOVÝ ZÁPAS

V prvním utkání slaví naše béčko výhru. Druhý a možná rozhodují zápas odehrajeme v neděli 10. 3. 2024 od 17:00 na ZS ve Skutči....