Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Základní část soutěže korunovala výhra

25.01.2020 | Petr Šilar

Poslední zápas základní části ligy sehrála Litomyšl proti celku Chotěboře. V nepříliš pohledném utkání se podařilo vyhrát díky pracovitosti a výkonu brankáře Kličky. Příští týden však půjde o vše. Začíná play off a v něm soupeř z Moravské Třebové. 

E0107 | Neděle 26.01.2020, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Chotěboř

4:2

1:1, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 7:27 Ostřanský (Vomočil, Skoumal), 34:12 Skoumal (Cink, Dvořák), 55:35 Ostřanský (Drobný), 59:25 Dvořák (Barkóci) - 7:06 Svoboda (Mendl, Ludvík Jaroslav), 41:03 Svoboda (Ludvík Jaroslav, Dvořák)


Rozhodčí: Vrba – Kopecký, Hrabal 

Vyloučení: 7:7 Využití: 1:0

Diváci: 200

HC Litomyšl: Klička (Kaplan) – Jankovský, Navrátil, Mečiar, Vacek – Skoumal, Dvořák, Vomočil, Ostřanský, Cink, Hejtmánek, Barkóci, Křesťan, Voženílek, Voříšek, Drobný

HC Chotěboř: Kulich (Rulf) – Lacina – Musílek, Suchý – Kříž, Mendl – Jaroš, Dvořák – Vantuch – Vlček – Kraučuk, Dvořák – Svoboda – Ludvík Jaroslav, Mašek – Hospodka Jan – Činčila, Březina, Hospodka Jakub

Komentář
 
 
 

V duel s Chotěboří se hrálo a celkové postavení v tabulce. Možná ztráta bodů znamenala pro oba soupeře čtvrfinálovou sérii s lídrem tabulky.

Od počátku se hrál svižný hokej a oba brankáři se proto nenudili. Více ze hry měli hosté, kteří si zahráli i první přesilovku. Radost ze vstřelené branky však měli až v čase 7:06, kdy se prosadil Svoboda – 0:1. Smutek na domácí straně však trval pouhých 21 vteřin, kdy se po souhře Skoumala s Voženílkem prosadil Ostřanský – 1:1. Následovala pasáž, kdy se hrálo „nahoru dolu“, ale střeleckým pokusům chyběla přesnost. Naopak brankáři, zejména domácí Klička, prokazovali svůj um.

Prostředí část hry navázala na první dvacetiminutovku. Diváci sledovali hru plnou nepřesností s šancemi na obou stranách. V polovině zápasu rozezvonil hostující útočník brankovou konstrukci. Domácí reagovali protiútokem, po kterém však skončil místo v puku v síti Barkóci. Gól padl až ve 35 minutě, kdy se v přesilovce 5 na 3 prosadil Skoumal, který vymetl růžek Kulichovi branky – 2:1. Soupeř zareagoval zvýšenou aktivitou, ale kromě další tyčky a nevydařeného přečíslení pouze zlepšil statistiky Filipa Kličky.

Poslední třetinu začali hosté velmi rázně, kdy chybu v rozehrávce vystihl Svoboda a vyrovnal – 2:2. V následujících minutách se vyznamenal Klička, který čelil jednomu útoku za druhým. V 53. minutě dokonce kryl i trestné střílení. O tři minuty později však kapituloval Kulich, když Voženílek našel pasem Ostřanského, který se nemýlil – 3:2. Hosté ještě zareagovali dvě a půl minuty před koncem odvoláním brankáře, ale v čase 59:20 pečetil vítězství Dvořák – 4:2.

 
 
 
Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Zápas se nám nepovedl, i když jsme nakonec vyhráli. Hráči nedodržovali taktické pokyny a i pohyb po ledě byl špatný. Navíc jsme málo stříleli. Skvěle zachytal Filip Klička."


 
 

Aktuální články
POTVRZENÍ O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI

ZDRAVOTNÍ PROHLÍDKA

 
Rozlosování KLM 2020/21

Už známe rozlosování Základní části KLM 2020/2021

 
REDSTONE Extraliga juniorů

Vážení členové a příznivci HC Litomyšl. Po loňském, poměrně úspěšném, působení našeho týmu v REDSTONE Extralize...

 
A-tým zahájil letní přípravu na novou sezónu
 
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch
 
Vzpomínáme ....
 
Veselé Velikonoce
 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
Utkání
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
Muži | Neděle 27.09.2020, 17:00
E0004
VS.
HC Chotěboř - HC Litomyšl
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS