Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Derby: Rvačky, góly, ale ne body

15.01.2020 | Petr Šilar

Po dlouhé herní pauze nastoupili hráči Litomyšle na led Chocně. Zápas měl parametry derby, ale malý důraz v brankovišti a zbytečné chyby znamenaly nulový bodový zisk. 

E0093 | Středa 15.01.2020, 18:30
 

HC Spartak Choceň - HC Litomyšl

6:3

2:0, 2:1,2:2

Branky: 4. Štefka (Pilař L., Rudy), 6. Štefka (Pilař L., Krejza), 21. Martinec (Lichtag J., Šeda), 40. Pilař L. (Krejza), 49. Knytl (Martinec), 53. Pilař M. (Černý) - 38. Dvořák (Švec, Cink), 48. Dvořák, 57. Skoumal (Cink)


Vyloučení: 6:7 + navíc Novák, Štefka 5 + OK, Ostřanský 5 + OK  Využití: 0:2

Rozhodčí: Kareš - Voltner, Kis 

Diváci: 521

HC Spartak Choceň: Koutský - Šeda, Novák, Knytl, Škvor, Rudy, Pazdera, Javůrek - Prachař, Martinec, Lichtag J., Štefka, Pilař L., Krejza, Pilař M., Lichtag M., Černý, Šejnoha, Sajdl

HC Litomyšl: Horáček (Klička) - Bláha, Švec, Jankovský, Navrátil, Mečiar, Vacek - Barkóci, Jakubec, Šíp, Ostřanský, Skoumal, Hejtmánek, Dvořák, Křesťan, Vomočil, Voříšek, Drobný, Cink, Voženílek

Komentář
 
 
 

Tři kola před koncem základní části zavítala Litomyšl na led Chocně. Více než pět set diváků se těšilo na zápas, který splní parametry derby. Zklamáni rozhodně nebyli.

Vstup do zápasu nevyšel zrovna ideálně. Ve 4. minutě se velmi dobře trefil Štefka – 0:1. Ten samý hráč byl o dvě minuty později důrazný v Horáčkově brankovišti a byl z toho druhý gól – 0:2. O další dvě minutky později se o trochu rozruchu postaralo duo Rudy-Mečiar a po vzájemné konfrontaci putovali na trestnou lavici. Po zbytek třetiny nehráli litomyšlští hráči špatně, ale chyběl jim důraz potřebný k přesnému zakončení.

Start do druhé třetiny vyšel hostujícímu celku ještě hůře než do té první. Po 48 odehraných vteřinách se prosadil Martinec – 0:3. A domácí celek prokazoval nadále značné kvality, i když dvojitá přesilovka mu zrovna nesedla. Od poloviny zápasu byla Litomyšl aktivnější, což potvrdila gólem v přesilovce z hole Dvořáka na začátku 38. minuty – 1:3. Studená sprcha však přišla záhy, když se 19 vteřin před sirénou zapsal mezi střelce Lukáš Pilař – 1:4.

Zatímco mnozí diváci čekali, že zbytek zápasu bude formalitou, tak opak byl pravdou. V čase 43:59 se do zápisu dostal střelec úvodních dvou branek. Jeho roztržka s Voříškem mu vystavila stopku v utkání. O půl minuty se pro změnu střetli dvě „šestky“ Novák a Ostřanský a ani oni neměly šanci dohrát zápas. Ze změny v sestavách a nakonec i z přesilovky nakonec těžila Litomyšl. Ve. 48. minutě překonal Koutského Dvořák – 2:4. Radost však trvala pouhých 25 vteřin, když se prosadil Knytl – 2:5, kterého napodobil záhy Matěj Pilař – 2:6. Skóre zápasu pak uzavřel Skoumal parádním gólem, když se rozjel ze středního pásma a střelou zpoza hráče překvapil Koutského – 3:6.

 
 
 
Ohlasy

 
 

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): " Dostali jsme čtyři zbytečné góly a trápil nás nedůraz při bránění. Pokud budeme chtít uspět ve zbytku sezony, tak budeme muset zvýšit nasazení a být důraznější v brankovišti soupeře i u té vlastní." 

Aktuální články
VRANICE 2020

Pro kategorie 2010 a mladší - 18. - 21.6.2020

 
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch

„Věřím, že kluci zúročí nasbírané zkušenosti v litomyšlském áčku,“ říkají trenéři hokejové juniorky po první...

 
Vzpomínáme ....

Dne 16. dubna 2020 nás opustil bývalý hráč, dlouholetý činovník a velká osobnost litomyšlského hokeje  pan Zdeněk Hanus.

 
Veselé Velikonoce
 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
V komorní atmosféře se rozloučili hráči vítězně
 
HOKEJOVÝ TURNAJ PŘÍPRAVEK JE ODLOŽEN!!!
 
CHCEŠ HRÁT EXTRALIGU? ZRUŠENO!!!
 
Utkání
Muži | Neděle 01.03.2020, 17:00
E0150
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS