Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První a poslední prohra zároveň

09.12.2019 | Petr Šilar

Hráči Litomyšle nastoupili k poslednímu utkání na domácím ledě v letošním roce. Proti Hlinsku odehráli dvě vyrovnané třetiny, ale v té poslední přišli o výhru a tím i o domácí neporazitelnost. 

E0078 | Středa 11.12.2019, 18:30
 

HC Litomyšl - HC Hlinsko

6:8

2:0, 2:4,2:4

Branky: 4.Voženílek (Drobný, Švec) 14.Barkóci (Křesťan,Ostřanský) 23.Jakubec (Hejtmánek) 35. Ostřanský 43. Křesťan (Ostřanský) 51. Mečiar (Křesťan) - 21. Beneš (Dítě) 28. Dítě ( Beneš) 31. Hron (Beneš, Dítě) 32. Vlček (Chvojka, Skotar) 46. Skotar ( Beneš) 48. Chvojka (Nečas, Hudec T.) 52. Vlček (Pazourek, Zdražil) 55. Dítě (Homola)

Vyloučení: 6:5 + Voženílek 10 OT, 

Využití: 1:2 V oslabení:1:0

Diváci: 206

HC Litomyšl: Klička (Horáček) - Šklíba, Jankovský, Navrátil, Mečiar, Švec - Vomočil, Šíp, Křesťan, Dvořák, Urban, Ostřanský, Drobný, Hejtmánek, Jakubec, Barkóci, Voženílek, Blecha, Vacek

HC Hlinsko: Peřina - Sobotka, Beneš, Skotar, Hudec T., Lenoch - Hron, Dítě, Homola, Vlček, Zdražil, Pazourek, Janoušek, Pelán, Nečas

Komentář
 
 
 

Hned na úvod utkání se podařilo domácí hráčům překvapit soupeře a z branky se ve 4. minutě radoval Voženílek – 1:0. Vzápětí dostalo Hlinsko výhodu přesilovky, ale domácí si i během ní připsali dvě šance. Ovšem otěže zápasu následně převzali hosté a deset minut čelil jednomu útoku za druhým brankář Klička, který dostal po delší době možnost předvést své umění. Byla to však Litomyšl, která se radovala z gólu. Ve 14. minutě po obléhání branky dostal puk za čáru Barkóci – 2:0. V dalších minutách měli domácí několik slibných příležitostí, ale žádná nepřinesla gólovou radost.

Buly, puk za branku, puk před branku a gól. Takto by se dalo popsat prvních 14 vteřin druhé části zápasu. Na konci takto jednoduché rovnice byl Beneš – 2:1. Odpověď však přišla velmi brzy. Ve 23. minutě Dvořák vybojoval puk v útočném pásmu, poslal ho na Hejtmánka stojícího za branku a ten našel volného Jakubce, který neměl se zakončením moc práce – 3:1. Vzápětí si domácí zahráli dvojnásobnou přesilovku, ale ta jim vůbec nevyšla. Nedáš dostaneš. Ve 29. minutě zazvonila tyč Kličkovy branky, ale Dítě byl pozorný a dokázal z dorážky snížit – 3:2. Za minutu a půl v přesilovce z kruhu vystřelil Hron a puk zaplul za Kličkova záda – 3:3. Za další minutu bylo ještě hůře, když hlinečtí sehráli podle učebnice 3 na 1 a Vlček střílel do prázdné branky – 3:4. Trenér Svatoš reagoval oddechovým časem. Jeho slova padla na úrodnou půdu v 35. minutě, když Ostřanský pláchl při oslabení všem hráčům v rudém a prostřelil Peřinu – 4:4. Zbytek třetiny se hrál bez branek a bez výrazných hokejových krás.

Vstup do závěrečné části vyšel opět lépe domácím. Ve 43. minutě hráli domácí 5 na 3. V následné výhodě 5 na 4 byli úspěšní. Hejtmánek přihrál Křesťanovi a ten zavěsil – 5:4. Ve 46. minutě si zahráli přesilovku stejně efektivně hosté – 5:5. Za dvě minuty znamenal další útok Hlinska vedení v zápase – 5:6. V 51. minutě napřáhl na kruhu Mečiar a bylo vyrovnáno – 6:6. Za pouhých 21 vteřin však domácí obrana vyrobila hrubku a „námaz“ znamenal gól Vlčka – 6:7. Další faul o pár minut později byl potrestán trestním střílením, ale Klička se vyznamenal i tentokrát. V 56. minutě znamenala další chyba gól v litomyšlské bráně – 6:8. Litomyšl už nenašla sílu s výsledkem nic udělat, neboť závěr utkání dohrála v oslabení.

 
 
 
Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Udělali jsme příliš mnoho chyb, na to abychom porazili tak zkušený tým. Hráči jsou z výsledku zklamaní. Dát šest gólů a prohrát, je prostě špatně."

 
 

Aktuální články
POTVRZENÍ O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI

ZDRAVOTNÍ PROHLÍDKA

 
Rozlosování KLM 2020/21

Už známe rozlosování Základní části KLM 2020/2021

 
REDSTONE Extraliga juniorů

Vážení členové a příznivci HC Litomyšl. Po loňském, poměrně úspěšném, působení našeho týmu v REDSTONE Extralize...

 
A-tým zahájil letní přípravu na novou sezónu
 
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch
 
Vzpomínáme ....
 
Veselé Velikonoce
 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
Utkání
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
Muži | Neděle 27.09.2020, 17:00
E0004
VS.
HC Chotěboř - HC Litomyšl
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS