Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hrdinou nájezdů se stal gólman Horáček

26.11.2019 | Petr Šilar

Litomyšl proti Chrudimi hájila domácí neporazitelnost. Zápas proti dobře hrajícímu soupeři však nebyl procházkou růžovou zahradou. O vítězství nakonec rozhodovalo 11 nájezdů. Jediný gól v souboji muže proti muži vstřelil Křesťan.

E0066 | Středa 27.11.2019, 18:30
 

HC Litomyšl - HC Chrudim

3:2 sn

0:0,2:1,0:1 - 1:0

Branky: 22. Drobný (Voženílek, Antonov), 38. Dvořák (Šíp), vítězný nájezd Křesťan - 40. Machač (Novák, Cvrček David), 57. Plch (Urban)

Vyloučení: 5:9 Využití: 0:0 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Veselý - Zemánek, Sedlák

Střely na branku: 32:33

Nájezdy: Dvořák, Voženílek, Jakubec, Antonov, Ostřanský, Dvořák, Mečiar, Drobný, Ostřanský, Barkóci, Křesťan (proměnil) - Polák Jiří, Plch, Polák Jan, Karásek, Kišš, Machač, Kišš, Plch, Štěpánek, Kalous


Diváci: 202

HC Litomyšl: Horáček (Klička) – Mečiar, Jankovský, Šklíba, Navrátil, Bláha, Švec – Barkóci, Křesťan, Dvořák, Jakubec, Ostřanský,Voženílek, Drobný, Šíp, Hejtmánek, Antonov

HC Chrudim: Cvrček Dominik (Dosoudil) – Urban, Kalous, Pilař, Klement, Machač - Novák, Cvrček David,Polák Jiří, Kišš, Karásek, Polák O., Dobiáš, Polák Jan,Novotný, Plch, Koreček, Felcman,

Komentář
 
 
 

Domácí nastoupili po nevydařeném utkání v České Třebové a bylo na hráčích, aby ze sebe setřásli psychický tlak. Diváci měli možnost sledovat vyrovnanou hru, ve které nebyla nouze o tvrdé zákroky. Ani jeden celek se však nedostal do vyložené gólové šance, i když byly k vidění tři přesilové hry.

Druhá třetina byla plná střetů. Hosté předvedli tvrdost, za kterou pykali hned sedmkrát! Lepší vstup však do prostřední části zápasu měla Litomyšl. Ve 22. minutě poslal Antonov puk za branku, kde se od touše nenechal odstavit Voženílek a dokázal přihrát před branku důraznému Drobnému, který vstřelil úvodní gól utkání – 1:0. Litomyšl měla více ze hry, na kterou Chrudim zareagoval zvýšeným důrazem. V polovině zápasu se tak hrálo 4 na 4 a více jak minutu půl hráli domácí i ve dvojnásobné výhodě. Gól se jim však vstřelit nepodařilo.  Svůj tlak však dokázali zužitkovat v 37. minutě, když Šíp výborně zahrál za brankou a poslal puk na hůl Dvořáka, který svou šanci zužitkoval na výbornou – 2:0. Když už se zdálo, že Litomyšl dohraje po vyloučení hostujícího hráče v pohodě, tak přišla studená sprcha. Půl minuty před koncem vyrobila domácí obrana hrubku, kterou využil Machač a snížil – 2:1

Poslední část hry pokračovala domácí přesilovkou, na kterou navázalo oslabení. Ani nestandardní počet hráčů na ledě však změnu na světelné tabuli nepřinesl. Změnil se však obraz hry. Hosté ubrali z tvrdosti a začali předvádět hokejovost a brankář Horáček měl rázem plné ruce práce. V 50. minutě si domácí trenér Svatoš vzal oddechový čas, aby nechal odpočinout své svěřence. Další minuty však Chrudim vytvořila obrovský tlak, který v 57. minutě přetavila v gól z hole Plcha – 2:2. Domácí se do útočného pásma dostávali velmi sporadicky a šance na vstřelení gólu by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Zápas tak vstoupil do prodloužení.

V nastaveném čase se projevila únava z náročné třetí periody. Největší šanci měli hosté v první minutě, ale Horáček si tyče postavil dobře. Vzápětí kontroval šancí Švec, ale ani ten utkání neukončil. Ani jeden celek nechtěl udělat chybu a do útoku se tak nikdo nehnal. Na řadu tak přišly nájezdy.

V nájezdech excelovali gólmani, a tak diváci sledovali jedenáct exekutorů. Jediným úspěšným byly v jedenácté sérii Křesťan, který vystřelil prémiový bod.

 
 
 
Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Nebylo lehké, hlavně po psychické stránce, nastoupit do utkání proti kvalitnímu týmu jako je Chrudim. Jsem rád, že se nám oproti minulému utkání zápas po taktické stránce vydařil. Dva body bereme všema deseti. Vyzdvihnout chci gólmana Horáčka, který v poslední třetině čelil setrvalému tlaku a podržel nás i v nájezdech. Děkujeme publiku za podporu."    


 
 

Aktuální články
POTVRZENÍ O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI

ZDRAVOTNÍ PROHLÍDKA

 
Rozlosování KLM 2020/21

Už známe rozlosování Základní části KLM 2020/2021

 
REDSTONE Extraliga juniorů

Vážení členové a příznivci HC Litomyšl. Po loňském, poměrně úspěšném, působení našeho týmu v REDSTONE Extralize...

 
A-tým zahájil letní přípravu na novou sezónu
 
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch
 
Vzpomínáme ....
 
Veselé Velikonoce
 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
Utkání
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
Muži | Neděle 27.09.2020, 17:00
E0004
VS.
HC Chotěboř - HC Litomyšl
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS