Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Venku je na nule, milujem minulé

12.11.2019 | Ladislav Klement

Zápas v Lanškrouně byl nejhorším utkáním v sezoně. Ostudu chtěli hráči napravit doma. Body proti poslednímu celku však mají hořkou příchuť. 

E0049 | Středa 13.11.2019, 18:30
 

HC Litomyšl - TJ Lanškroun

2:1 sn

0:1,0:0,1:0 - 1:0

Branky: 52. Dvořák (Šklíba), vítězný nájezd Jakubec - 1. Holub

Vyloučení: 5:8 Využití: 1:0

Rozhodčí: Veselý - Kalus,Pešková

Diváci: 148

HC Litomyšl: Horáček (Klička) - Mečiar, Švec, Šklíba, Bláha, Jankovský, Navrátil - Ostřanský,Křesťan, Drobný, Voženílek, Jakubec, Voříšek, Šíp, Dvořák, Barkóci, Urban, Hejtmánek, Antonov

TJ Lanškroun: Misiorz (Šolc) - Marek, Pražák, Boruch, Štěpánek, Moučka, Kužílek - Čada, Malý, Řehák, Vogel, Pejcha, Paclík, Drlík, Holub, Doležal

Komentář
 
 
 

Zápas proti poslednímu týmu začal tragicky. Kdo přišel na hokej proti Lanškrounu jen o pár minut později, tak neviděl úvodní gól. První střela a hned vedoucí branka. Po 35 vteřinách otevřel za Orly účet zápasu Holub – 0:1. Následovaly chvíle, které předestřely průběh celého utkání. Diváci sledovali nepřesnosti, bezzubost a minimum šancí. Zvláště ti domácí. Lanškroun hýřil aktivitou a jen spolehlivost gólmana Horáčka neznamenala další překvapení. V 15. si domácí zahráli první přesilovku. Vyrovnání měl na holi Antonov, ale jasnou šanci neproměnil, vzápětí si mohl reputaci vylepšit, ale ani napodruhé puk za čáru neprošel.  

Druhá část utkání začala atakem hostí, ale gólman Litomyšle exceloval. V 26. minutě zakončoval Křesťan, ale pouze rozezvučil brankovou konstrukci. O minutu později zahrozili hosté, ale Horáček gól za svá záda nepustil. V polovině utkání se snažil bitkou vyhecovat svůj tým Mečiar, ale efekt byl ve výsledku NULA. Neefektivní byla hra 5 na 5. 4 na 5 i 4 na 4.

Závěrečná část utkání přinesla zvýšenou aktivitu, avšak efekt byl nulový. Ve 47 minutě zazvonil na konstrukci lanškrounské branky Antonov. O pár chvil později měl další šanci, ale gólman hostí byl na místě. V 52. minutě hrála ve výhodě Litomyšl a hráč navíc byl znát. Na konci útočné akce byl Dvořák a bylo vyrovnáno – 1:1. O tři minuty později měl na hokejce další gól Křesťan, ale nezamířil přesně. V posledních pěti minutách začali hrát domácí hokej, který dělal radost, ale …

Prodloužení mohlo přinést rozhodnutí, ale když se nedaří, tak se nedaří. Litomyšl mohla rozhodnout hned ze dvou šancí, ale…

Až v nájezdech si mohli příznivci Litomyšle užít tu pravou gólovou radost. Jakubec předvedl skvěle Forsbergovu kličku a dalším úspěšným exekutorem trestného střílení byl Ostřanský. Na straně hostí nikdo nepřekonal brankáře Horáčka – 2:1.

Poděkování patřím všem příznivcům litomyšlského hokeje, kteří vydrželi až do konce utkání. 

 
 
 
Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Čekali jsme těžký zápas proti dobře organizovanému týmu. To se vyplnilo. Bohužel jsme to soupeři velmi usnadnili. Musíme ještě více makat a být hladoví po gólech. Naše hra musí být dominantní a nesmíme si nechat vnutit tu soupeřovu." 

 
 

Aktuální články
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch

„Věřím, že kluci zúročí nasbírané zkušenosti v litomyšlském áčku,“ říkají trenéři hokejové juniorky po první...

 
Vzpomínáme ....

Dne 16. dubna 2020 nás opustil bývalý hráč, dlouholetý činovník a velká osobnost litomyšlského hokeje  pan Zdeněk Hanus.

 
Veselé Velikonoce

Přejeme Vám veselé Velikonoce. HC Litomyšl

 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
V komorní atmosféře se rozloučili hráči vítězně
 
HOKEJOVÝ TURNAJ PŘÍPRAVEK JE ODLOŽEN!!!
 
CHCEŠ HRÁT EXTRALIGU? ZRUŠENO!!!
 
Hokejový turnaj přípravek ročník 2012 a mladší
 
Utkání
Muži | Neděle 01.03.2020, 17:00
E0150
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS