Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hokejová symfonie proti lídrovi

03.11.2019 | Petr Šilar

Na led Litomyšle dorazil lídr tabulky z Moravské Třebové. Naplněný stadion byl od první v minuty v očekávání, jak se bude dařit. Výborně.  Domácí předvedli nejlepší výkon sezony a nadělili soupeři desítku. 

E0039 | Neděle 03.11.2019, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Slovan Moravská Třebová

10:5

2:1, 5:2, 3:2

Branky: 8. Antonov (Ostřanský,Voženílek), 12. Voženílek 22. Ostřanský (Dvořák,Antonov), 23. Křesťan (Barkóci,Hejtmánek), 24. Antonov, 25. Barkóci (Mečiar) , 32. Mečiar (Antonov), 48. Ostřanský (Antonov), 51. Antonov (Dvořák,Švec), 51. Voženílek - 5. Augustin (Čikl), 28. Marek (Cach), 33. Řehulka (Cach, Kudrna), 42. Augustin (Čikl), 55. Hradil (Marek,Čikl)


Vyloučení: 10:10 (navíc Sedláček 10 min.) Využití: 1:0 V oslabení: 1:1

Rozhodčí: Kareš - Pešková, Voltner

Střely na branku: 37:34

Diváci: 485

HC Litomyšl: Horáček (44. Klička) - Šklíba, Mečiar, Jankovský - Vomočil, Dvořák, Švec, Šíp, Ostřanský, Urban, Hejtmánek, Voženílek, Křesťan, Drobný, Barkóci, Antonov

HC Slovan Moravská Třebová: Rochla (24.Turek) - Janků, Kudrna, Hradil, Blaháček, Sedláček, Rajnoha, Vaňous, Cach, Langr, Řehulka, Augustin, Čikl, Marek,, Pavlovský

Komentář
 
 
 

Do zápasu lépe vstoupil soupeř, který není nadarmo lídrem ligy. V 5. minutě to potvrdili nejlepší hráči soupeře Čikl a Augustin, když druhý jmenovaný otevřel skóre zápasu - 0:1. Následující přesilovka Litomyšle k vyrovnání nevedla, ale vzápětí po jejím konci stál na konci pohledné akce Antonov a bylo vyrovnáno – 1:1. Moravská Třebová však v útoku nepolevila, ale samostatný nájezd zlikvidoval Horáček. Změna ve skóre nastala při přesilovce hostí, když se v individuální akci prosadil domácí Voženílek a z pravé strany vystřelil přesně – 2:1. Hráči s lilií na prsou měli další šance. Konkrétně Švec v 15. a 17. minutě svedl dva souboje s gólmanem Rochlem, ale hostující strážce klece byl úspěšnější.

Druhá třetina byla hokejovou podívanou a příznivci domácího celku si doslova užívali. V 22. minutě skvěle podržel Antonov puk v pásmu. Přihrál Dvořákovi, který vypálil z pravé strany a Ostřanský puk dopravil za gólmanova záda - 3:1. O minutu později stál na konci vydařené akce Křestaň – 4:1. Uběhlo 28 vteřin a individuální akci zakončila posila ze Šumperka Antonov – 5:1. Tím koncert v podání Litomyšle nekončil. V 25. minutě se při hře 4 na 4 prosadil před gólmanem hostí Barkóci a vyhnal Rochla z branky – 6:1. Hostující hráči a jejich fanoušci nesklonili hlavy. Domácí si nepohlídali brankový prostor, a tak Marek snížil – 6:2. Následoval série vyloučení na obou stranách, a diváci tak viděli hru 5 na 4, 4 na 4, 5 na 3, 4 na 4. A právě hra s menším počtem hráčů na ledě lépe vyhovovala domácím. V 32. minutě se prosadil Mečiar – 7:2. Ve stejném počtu hráčů na ledě se prosadili i hosté a to velmi záhy. V 33. minutě zakončil přesně Řehounek – 7:3. O čtyři minuty později dostali hosté výhodu v podobě dvojnásobné přesilovky a atakům tak čelil strážce branky Horáček, který pocítil sílu soupeře.

Třetí část zápasu nebyla formalitou, jak by se mohlo podle světelné tabule zdát. Ve 42. minutě hosté dosáhli gólu, který téměř nikdo neviděl. Hlavní sudí však dbal rady svých kolegů a Augustin byl za svou střelu oceněn zápisem mezi střelce – 7:4. O dvě minuty neustál další atak brankář Horáček a do branky Litomyšle se postavil Klička. Zlomit domácí rozjetý tým? Takto ne. Ve 48. minutě zavezl do útočného pásma puk Antonov, který našel osamoceného Ostřanského a sniper Litomyšle se nemýlil – 8:4. O tři minuty bylo domácím ještě lépe na duši, když se z dorážky trefil Antonov, který dokonal svůj hattrick – 9:4. Vyvolávaná desítka přišla velmi brzy. Přání diváků splnil za 34 vteřin Voženílek – 10:4. Hosté ani za tohoto stavu nesložili zbraně. Jejich fanoušci je hnali dopředu, a tak dokázali v 55. minutě upravit díky Hradilovi na konečný výsledek – 10:5.

 
 
 
Ohlasy

Jan Svatoš, trenér HC Litomyšl: "Proti vedoucím celkům se nám daří. Plnili jsme co jsme měli. Podali jsme bojovný výkon, který podpořili oba gólmani.  Děkuji divákům za návštěvu." 

 
 

Aktuální články
TRÉNUJ DOMA | 3. Práce s holí (dribbling doplňující cviky)

Podívej se na poslední díl zaměřený na práci s holí, ve kterém nalezneš doplňující cviky! Další videa díky vlně pozitivních...

 
TRÉNUJ DOMA | 2. Práce s holí (dribbling s překážkou)

Druhý díl je tady! Tentokrát se zaměříme na další cviky techniky práce s holí s využitím překážek. #trenujdoma

 
TRÉNUJ DOMA | 1. Práce s holí (dribbling)

Pro naše mládežnické kategorie připravujeme ukázková videa, jak pokračovat v tréninku v domácím prostředí. V prvním díle se...

 
UZAVŘENÍ ZIMNÍHO STADIONU !!!!!
 
O vítězství rozhodla závěrečná třetina
 
Patnáct potlesků nezaznělo
 
Soupeř vzdoroval pouze první třetinu
 
Jedna nešťastná střela a body zůstaly soupeři
 
Druhý zápas mladších žáků
 
Mlaší žáci zahájili sezónu vítězně
 
Utkání
Muži | Neděle 11.10.2020, 17:00
E0025
5:3
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
Muži | Středa 28.10.2020, 17:00
E0007
VS.
HC Litomyšl - TJ Česká Třebová
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS