Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Derby s Kohouty pod taktovkou gólmana Horáčka

14.10.2019 | Ladislav Klement

Nedělní podvečer patřil v Litomyšli derby se soupeřem zpoza kopce. Kohouti nastoupili do zápasu jako favorit, ale Litomyšl nechala zapomenout na poslední nevydařená utkání. 

E0028 | Neděle 20.10.2019, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Kohouti Česká Třebová

5:2

2:0, 1:1, 2:1

Branky: 15. Dvořák (Blecha, Hejtmánek), 18. Ostřanský (Mečiar, Jakubec), 40. Drobný (Ostřanský), 44. Křesťan (Barkóci), 60. Vomočil (Mečiar) – 27. Fúzik, 55. Prachař (Fúzik, Král).

Vyloučení: 12:12 (navíc Ostřanský 5+OK, Vaňo 5+OK). Využití: 1:2. Oslabení: 1:0.

Rozhodčí:  Čížek – Kalina, Kalus.  

Diváci: 520

HC Litomyšl: Horáček (Klička) – Mečiar, Jankovský, Šklíba, Navrátil, Švec, Bláha – Barkóci, Křesťan, Vomočil – Dvořák, Hejtmánek, Blecha – Jakubec, Voříšek, Ostřanský – Voženílek, Drobný.

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Velínský, Daněk, Jemelka, Kolařík, Žouželka, Hrubý - Vaňo, Filip, Křečan – Korhoň, Pažourek, Hemský - Král, Prachař, Fúzik – M. Poul, Pirkl, Veverka.

Komentář
 
 
 

Do utkání s Českou Třebovou vstupovala Litomyšl po dvou nevydařených zápasech. Derby tedy bylo otevřenou záležitostí. Diváci viděli týmový výkon, který vedl ke třem bodům.

Do utkání domácí vstoupili o poznání lépe než v minulém duelu. Prvních deset minut bylo otevřených a šance měly oba celky. Proti Nimmerichterovi neuspěli Jakubec, Ostřanský ani Šklíba. V 15. minutě předvedla trojice Blecha – Hejtmánek – Dvořák nádhernou souhru a poslední jmenovaný nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 1:0. O tři minuty bylo ještě veseleji, když se v přesilové hře vydal na zteč Ostřanský, kterého marně stíhal Holík. Výsledkem byl vymetený pravý horní roh branky – 2:0. Další šance přišla o přesilovku později, ale skóre se do přestávky nezměnilo.

Druhá třetina mohla být ještě lepší než ta první, kdyby ve 23. minutě nezachránila hosty tyčka. V 27. minutě dostal příliš mnoho prostoru před brankou Fúzik – 2:1. Vstřelený gól byl pro hosty impulsem. Nervozita na ledě vzrůstala. Dokladem toho byla roztržka v polovině zápasu. Tlak hostí sílil, ale k útoku se dostali i domácí, když se do útoku vydali Barkóci a Vomočil. Bohužel svoji snahu nezužitkovali. V 36. minutě Ostřanský raketově zrychlil a Holík tentokrát úniku zabránil faulem. Z přesilovky se podařilo vytěžit gól, když se z levé strany prosadil Drobný – 3:1.

Stačí rozdíl dvou gólů na vítězství? Někdy to jsou nervy. Ve 44. minutě domácí fanoušky uklidnil Křestan. Kde se vzal, tu se vzal a nečekaně skóroval – 4:1. Následně se hladina nervozita zdvihla nad únosnou mez a rozhodčí tak vylučoval jednoho hráče za druhým. Nakonec z celé situace těžil v 55. Prachař – 4:2. Tlak hostí byl obrovský, ale Horáček měl svůj den a puk za svá záda nepustil. V čase 59:00 si hosté pomohli s šestým hráčem v poli, ale po 14 vteřinách se dostal k puku Vomočil, který z obranného pásma poslal puk až do prázdné brány – 5:2.


 
 
 
Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Chci poděkovat klukům, že jsme se po dvou nevydařených zápasech na domácí scéně zvedli. Doufám, že tento zodpovědný výkon nebude ojedinělý a je tím pravým odrazovým můstkem pro další utkání."

 
 

Martin Palinek, trenér (HC Kohouti Česká Třebová): „Před zápasem jsme si něco řekli, ovšem v první třetině mužstvo předvedlo úplně něco jiného. Výsledkem byly dvě inkasované branky. Od druhé třetiny jsme hru stáhli na tři pětky, dostávali jsme soupeře pod tlak, ale nedokázali proměnit velké množství šancí. Ironií bylo, že jsme závěru druhé třetiny, právě v době nejsilnějšího náporu, inkasovali třetí gól. Urazili jsme hokejového pánaboha, závěrečná třetina na tom nic nezměnila. Hráli jsme nedisciplinovaně, některé fauly byly naprosto zbytečné.“

Aktuální články
TRÉNUJ DOMA | 3. Práce s holí (dribbling doplňující cviky)

Podívej se na poslední díl zaměřený na práci s holí, ve kterém nalezneš doplňující cviky! Další videa díky vlně pozitivních...

 
TRÉNUJ DOMA | 2. Práce s holí (dribbling s překážkou)

Druhý díl je tady! Tentokrát se zaměříme na další cviky techniky práce s holí s využitím překážek. #trenujdoma

 
TRÉNUJ DOMA | 1. Práce s holí (dribbling)

Pro naše mládežnické kategorie připravujeme ukázková videa, jak pokračovat v tréninku v domácím prostředí. V prvním díle se...

 
UZAVŘENÍ ZIMNÍHO STADIONU !!!!!
 
O vítězství rozhodla závěrečná třetina
 
Patnáct potlesků nezaznělo
 
Soupeř vzdoroval pouze první třetinu
 
Jedna nešťastná střela a body zůstaly soupeři
 
Druhý zápas mladších žáků
 
Mlaší žáci zahájili sezónu vítězně
 
Utkání
Muži | Neděle 11.10.2020, 17:00
E0025
5:3
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
Muži | Středa 28.10.2020, 17:00
E0007
VS.
HC Litomyšl - TJ Česká Třebová
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS