Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Naučme se nová jména

11.09.2019 | Petr Šilar

Drzost? Nikoliv. Výzva!  K přátelskému utkání jsme vyrazili na led úřadujícího mistra, který představil své posily. Kapitánské "céčko" získal hvězdný obránce Aleš Holík, který v loňské sezoně zářil v barvách Litomyšle. Ani on však s dalšími posilami nedokázal čelit torzu týmu ze Smetanova města.

Příprava | Středa 11.09.2019, 18:30

HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl

3:8

0:0,1:3,2:5

Branky: 26. Veverka (Jano,Pirkl), 48. Holík (Novotný), 53. Král - 24. Voženílek, 30. Hejtmánek (Vomočil), 40. Ostřanský (Voženílek), 41. Ostřanský, 45. Hejtmánek (Dvořák, Ostřanský), 46. Šklíba (Blecha,Vomočil), 53. Vomočil (Blecha,Křesťan), 55. Voženílek (Ostřanský)

Rozhodčí: Vrba – Melichar, Veselý

Vyloučení: 8:9 (48. Navrátil  OT+OK) Využití: 0:1

Diváci: 302

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Novotný, Daněk, Žouželka, Kolařík, Jemelka – Korhoň, Filip, Křečan – Fúzik, Vaňo, Veverka – Král, Prachař, Velinský – Pirkl.

HC Litomyšl: Horáček (Klička) - Šklíba, Křesťan, Ostřanský, Cink, Dvořák, Skoumal, Blecha, Hejtmánek, Vomočil, Navrátil, Voženílek

Komentář

Přátelské utkání proti loňskému mistrovi byl další prověrkou před nadcházející sezonou. Oba týmy prošly obměnou a v sestavách se objevila nová jména. Pro fanouška derby byla zajímavých hned několik jmen. Za domácí nastoupil Holík, který v loňské sezoně hájil barvy Litomyšle. Za hosty naopak sehrál utkání Dvořák, který se po sezoně vrátil do svého mateřského klubu.

Do utkání vstoupila Litomyšl s menším počtem hráčů, než její soupeř. Hned na úvod toho mohla litovat, neboť Kohouti rozhodně netrpěli ofenzivním apetitem. To by však museli překonat skvěle chytajícího brankáře. Na první góly tak muselo více jak 300!!! diváků čekat do druhé třetiny.

Učme se nová jména. Ve druhé třetině padli čtyři góly a spokojenost panovala na straně Litomyšle. Do kabin se odcházelo za stavu 1:3 a zápas byl otevřený. Stačilo však 6. minut a vše bylo jinak - 1:6. Domácí sice ještě 2 góly přidali, ale hosté odpověděli stejnými trumfy.

Krásná návštěvnost a ještě hezčí výsledek. Nejlepší pozvánka na další zápas Litomyšle, která se poprvé představí na vlastním stadioně v neděli 15. září od 17:00 v rámci Metuje Cupu se soupeřem z Jaroměře.