HC LitomyšlHC Hlinsko

2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
Ladislav Klement |

Koňská síla přemohla Litomyšl

V prvním utkání Poháru Vladimíra Martince Litomyšl tahala za kratší konec. Hosté z Hlinska ukázali efektivitu v zakončení a ani lepší držení puku neznamenalo pro domácí radost z výhry.

Klička – Mečiar, Navrátil, Holík, Bláha, Pazdera, Šklíba – Barkóci, Pilavka, Voříšek, Budina, Jakubec, Vomočil, Švec, Křesťan, Večeřa, Vytlačil

HC Hlinsko:

Gregor - Brázda, Beneš, Poskočil, Sobotka, Fink, Vácha - Dítě, Vlček, Zdražil, Chvojka, Homola, Cejpek, Králíček, Hron, Brebera,Plachý, Pazourek, Gregar

Branky: 23. Švec (Pilavka, Mečiar), 27. Barkóci (Křesťan,Pazdera) - 2. Cejpek (Pazourek), 7. Plachý ( Vlček, Chvojka), 32. Brázda (Gregar, Homola), 33. Chvojka (Plachý, Homola), 58. Plachý (Vlček), 60. Gregar (Beneš)

Využití: 1:1

Rozhodčí: Vrba - Kalus, Veselý

Střely na branku: 26:34

Diváci: 191

Odpočatá Litomyšl nastoupila proti rozehranému Hlinsku. Sílu však ukázal ve 2. minutě soupeř, když z pravé strany zamířil přesně nad rameno Kličky Cejpek – 0:1. Hlinsko si zahrálo záhy přesilovku. Jen co se otevřela vrátka od trestné lavice, tak udeřilo podruhé. Z dorážky se v 7. minutě trefil Plachý 0:2. Dobrou formu si udrželi hlinečtí koně i v dalších minutách a podařilo se jim vyhrát první třetinu. Domácí museli děkovat brankáři Kličkovi, který udržel skóre na přijatelné hranici.

Vstup do druhé třetiny vyšel Litomyšli na výbornou.  Hlinsko šlo ve 23. minutě do oslabení a na využití přesilovky stačilo domácímu týmu ani ne půl minuty. Švec dostal od Pilavky ideální přihrávku zpoza branky a udělala radost domácím fandům – 1:2. O čtyři minuty se rozjel zprava Barkóci a krásnou střelou nad rameno hostujícího gólmana vyrovnal – 2:2. V polovině zápasu se na výlet vydal Budina, ale individuální akce gólem neskončila. Ve 32. minutě se Hlinsko poprvé dostalo ve druhé části hry do útoku a v dorážce se prosadil Brázda – 2:3. Ve stejném čase putoval na trestnou lavici Mečiar a Hlinsko se dostalo na koně. Výhodu využilo ve 33. minutě, když se prosadil Chvojka – 2:4. V následujících minutách se domácí pokusili o zvrat v zápase, ale nedařilo se. V posledních dvou minutách se hrálo 4 na 4 a ve snížení zabránila tyčka hlinecké branky.

Závěrečná část hry začala útokem Vomočila, kterému se však  nepodařilo zakončit ideálně. Navíc si vykoledoval sekeru. Následovala přesilová hra ve prospěch Litomyšle a jako bonus ještě jedna. Ale ani dlouhá výhoda neznamenala vyrovnání nepříznivého skóre. Následující útočné snahy domácích se nesly v podobném duchu.  V 58. minutě sáhli domácí k odvolání brankáře, ale záhy inkasovali z hole Plachého  - 2:5. Necelou minutu před koncem Gregar vystřelil na bránu a uzavřel účet zápasu a slavil úspěch – 2:6.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl) Bohužel nejsme schopni udržet zápal pro hru po celý zápas. Musíme se sebrat a najít chuť vyhrávat. Sezona nekončí a chceme se v sérii s Hlinskem poprat o návrat na domácí led.