Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Občas je potřeba mít místo kliky Kličku

09.12.2018 | Petr Šilar

Světlá nad Sázavou není rozhodně oblíbený soupeř litomyšlského celku. Dvakrát Skláři dokázali Jiskru porazit. Tentokrát však museli spolknout hořký šestigólový příděl.

E0113 | Neděle 09.12.2018, 17:00

HC Světlá nad Sázavou - HC Litomyšl

2:6

0:2, 1:3, 1:1

Branky: 27. Kopecký (Doležal Jar.,Kořínek), 43. Doležal Jar. (Blažek, Dolinský) - 11. Švec (Večeřa, Starý), 15. Křesťan (Mečiar, Pazdera), 21. Pilavka (Pazdera), 23. Švec (Vomočil, Bláha), 32. Starý (Večeřa, Švec), 58. Mečiar (Jankovský, Barkóci)

Vyloučení: 6:9; navíc: Jak. Doležal 10 minut OT. Využití: 2:1.

Rozhodčí: Rulíček – Říha, Kotlík

Střely na branku: 32:32

Diváci: 253

HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek (Koubský) - Svoboda, Vacek, Bradáč, Šíma, Kořínek, Fibikar - Kohout, Blažek, V. Piskač, P. Včela, O. Včela, Dolinský, Jar. Doležal, Jak. Doležal, Kopecký, Přibyl

HC Litomyšl: Klička - Pazdera, Navrátil, Holík, Šklíba, Mečiar, Starý, Bláha - Švec, Jankovský, Křesťan, Jakubec, Skoumal, Barkóci, Večeřa, Vomočil, Pilavka, Budina, Voříšek, Kovář

Komentář

Cesta do Světlé nad Sázavou není ničím příjemným. Návraty jsou však mnohem horší. Zvláště pokud nejsou okořeněny body. Tentokrát důvod k radosti nechyběl. První zápas nadstavbové části, která určí postavení týmů pro play off, vyšel hráčům Litomyšle na výbornou.

První minuty utkání nasvědčovaly tomu, že chce domácí celek potřetí v této sezoně uspět. Příležitostí měli borci z Světlé hned několik, ale v cestě jim stál brankář Klička, který ustál hned na úvod zápasu oslabení. První trefu utkání si v polovině třetiny připsal na svůj účet Švec – 0:1. O pět minut později poslal na bránu puk zpoza beka Křesťan a domácí brankář jej našel až za svými zády – 0:2. Další skvělé zákroky Kličky pak znamenaly, že střelecky bohatá perioda dopadla lépe pro Litomyšl. Bohužel to byla jediná část hry, kdy se představil kapitán Budina. Pro něj zápas skončil v nemocnici s tržnou ránou v obličeji.

Úvod do druhé části hry nemohl vyjít lépe. Po sedmapadesáti odehraných vteřinách se prosadil podledovkou Pilavka – 0:3. O dvě minuty si museli fanoušci Litomyšle připadat jak v pohádce. Podruhé v zápase přesně mířil Švec – 0:4. Světlá na nepříznivý stav v utkání zareagovala vystřídáním gólmana. Tento tah vyšel a na konci 27. minuty domácí využili přesilovku. Do střelecké listiny se zapsal Kopecký – 1:4. Na tento gól měla Litomyšl odpověď v 32. minutě z hole Starého - 1:5.

Do třetí třetiny dali trenéři hráčům jasné instrukce, aby nedošlo ke zvratu. To znamenalo, hrát bez faulů. To se však nepovedlo. Ve 43. minutě tak přesilovku využil Jaroslav Doležal – 2:5. Co se dařilo po celý zápas bylo vyplňování prostoru před soupeřovou brankou. Navíc Klička už si střelce pohlídal a to i v dalších čtyřech oslabeních. Střelecky chudší část hry nakonec ještě jeden gól přinesla. V 58. minutě se jako poslední prosadil Mečiar – 2:6.

Ohlasy

Ladislav Fixa, trenér HC Světlá nad Sázavou: Do každého utkání jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Dnes se to bohužel nepodařilo z mnoha příčin: 1. laciné chyby v defenzívě, kdy soupeř trestal naše zaváhání; 2. mentální nastavení na zápas, které z mého pohledu nebylo optimální; 3. střelecká impotence, malý tlak do brány a velmi dobrý výkon gólmana soupeře. Věřím, že i naši gólmani najdou ztracené sebevědomí a budou oporou týmu, tak jako v minulosti. Do dalšího zápasu přijdou změny v sestavě a budou hrát hráči, kteří od první do poslední minuty odevzdají maximum. Děkujeme divákům za podporu.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra HC Litomyšl: Kluci podali bojovný výkon a po zásluze jsme zvítězili, i když soupeř hrál do poslední minuty. Skvěle nás podržel gólman Klička. Poděkování patří také fanouškům, kteří nás přijeli podpořit.

Aktuální články
Domácí derby s Kohouty !!!!!

V neděli 20.10.2019 od 17:00hod na domácím ledě v Litomyšli, přivítáme letos poprvé Kohouty z České Třebové.

REDSTONE ELJ: Junioři sehráli o víkendu dva vyrovnané zápasy, bohužel bez bodového zisku

PÁTEK 11.10 - 9.kolo HC LITOMYŠL : VHK ROBE VSETÍN 3:5 /1:3, 0:1, 2:1/ góly: Jakubec, Sajdl, Lipenský asistence: Hricuš, Bláha,...

O vítězství se takto, chlapci, nehraje

Na zápas v Lanškrouně bude lepší zapomenout. Domácí prokázali touhu po vítězství a dosáhli svého. Hráči Litomyšle zaostali daleko za...