16. kolo, středa 22.11.2017, 18:30

BK Havlíčkův BrodHC Litomyšl

7:5

Pět gólů na vítězství nestačilo

Rezerva Havlíčkova Brodu obývá stejná patra tabulky jako Litomyšl. Zisk bodů s tímto dravým a mladým celkem je vždy na dosah. Bohužel chyběla trocha toho pověstného štěstí, aby měli příznivci hráčů s lilií na prsou radost. Celku od Loučné nevyšly vstupy do třetin podle představ.

BK Havlíčkův Brod:

BK Havlíčkův Brod: Folvarský (Adam) – Krejčí, Rubner, M. Semrád, Adam, Motl – Piskač, Hynek "A", Szilva, Křížek, M. Přibyl, J. Přibyl, Cejpek "C", Polák, Homola

HC Litomyšl: Kalousek (Klička) – Jankovský, Kovář, Šklíba, Mečiar "A" – Dvořák, Večeřa, Novotný, Skoumal "A", Barkóci, Svatoš, Zahradník, Bor, Hynek, Pilavka, Budina "C"

Branky a nahrávky: 2. M. Přibyl (M. Semrád), 19. Cejpek (Homola), 23. Motl (Hynek, Szilva), 23. Křížek (M. Přibyl, M. Semrád), 35. Hynek (M. Semrád, Szilva), 59. J. Přibyl (Hynek), 60. Szilva (J. Přibyl, Folvarský) – 6. Šklíba (Dvořák, Skoumal), 30. Dvořák (Pilavka, Mečiar), 32. Skoumal (Kovář, Dvořák), 35. Barkóci (Pilavka), 49. Dvořák (Skoumal, Švec).

Rozhodčí:
Petr Rulíček – Martin Vepřovský, Jaromír Říha. Vyloučení: 6:4, navíc Zahradník (LIL) OT 10 min. [NESP]. Využití: 0:3. Střely na branku: 32:39 (9:9, 15:16, 8:14). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:4, 5:4, 5:5, 7:5.

Diváci: 52

Necelé dvě minuty bylo v zápisu v kolonce střelců prázdné místo. Přečíslení obrany zužitkoval svižnou střelou k levé tyči domácí hráč Michal Přibyl – 1:0. Vzápětí zahrozili i hosté, ale střela Dvořáka skončila na břevnu domácí klece. Chuť po vítězství byla velká, a tak se z vyrovnávací branky mohl radovat v 6. minutě Šklíba – 1:1. Domácí měli více ze hry a dokázali to zúročit začátku 19. minuty zásluhou důrazného Tomáše Cejpka – 2:1.

Začátek druhé části zastihl domácí v pokračující dobré střelecké potenci. Přesnou střelou od modré se v úvodu 23. minuty prosadil Lukáš Motl – 3:1. O necelou půlminutu později Lukáš Křížek přidal další gól – 4:1. Po prvních minutách si musel vzít stranou své svěřence trenér Svatoš a důrazně sdělit svým svěřencům, že takto se Litomyšl prezentovat nedá. V polovině utkání to nejrychleji pochopil Dvořák – 4:2. O dvě minuty snížil Skoumal – 4:3. Třetí přesilovku v řadě využil v 35. minutě Barkóci a bylo vyrovnáno – 4:4. V té samé minutě se však trefil navrátilec z trestné lavice Hynek – 5:4.

Do poslední části šli hosté jen s minimální ztrátou. Tu dokázala smazat v 49. minutě Dvořák, když se parádně trefil do horního rohu branky – 5:5. Už to vypadalo, že dojde k dělbě bodů. Litomyšl však dostala výhodu trestného střílení. Kovář však domácí oporu v brance překonat nedokázal. Minutu a půl před koncem utkání se radovala střídačka domácího celku po chybě litomyšlských v útočném pásmu. Rychlé přečíslení na jehož konci stál Přibyl znamenalo změnu skóre – 6:5. To vylepšil z pohledu Havlíčkova Brodu v poslední minutě do prázdné branky Szilva - 7:5.

Jan Svatoš: Takovéto zápasy bychom měli vyhrávat. Zvláště, když vstřelíme na hřišti soupeře pět branek. Soupeř dobře brusil a brejky rozhodly a o výsledku utkání.

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

BÉČKO VYHRÁLO PRVNÍ FINÁLOVÝ ZÁPAS

V prvním utkání slaví naše béčko výhru. Druhý a možná rozhodují zápas odehrajeme v neděli 10. 3. 2024 od 17:00 na ZS ve Skutči....