15. kolo, neděle 19.11.2017, 17:00

HC LitomyšlHC Ledeč nad Sázavou

15:2 (5:1, 5:1, 5:0)

Litomyšl střelecky zazářila

V soutěži patří Ledeč nad Sázavou k celkům se kterými si chce každý nahnat body a vylepšit si střelecké skóre. Nelze však tento celek podceňovat. Už mnohokrát ukázal, že se dokáže o body v tabulce poprat. Navíc první souboj s Litomyšlí dokázal vyhrát. Tuto skutečnost si však nikdo na stadiónu zopakovat nechtěl. Litomyšl navíc získala posilu do útoku, když na střídavý start přišel ze Šumperka Jakub Müller.

Kalousek – Mečiar, Šklíba, Jankovský, Kovář, Budina – Müller, Pilavka, Barkóci, Dvořák, Skoumal, Švec, Bor, Voříšek, Hynek, Zahradník, Večeřa.

HC Ledeč nad Sázavou:

Sochor (Březina) - Červinka, Smolko, Zmrhal, Šimůnek - Kittler, Vantuch, Bambula, Štěpán, Krajíček, Brýdl, Bernard, Procházka

Branky: 2. Skoumal (Švec, Šklíba), 3. Barkóci (Pilavka), 5. Mečiar (Dvořák), 8. Müller (Pilavka, Mečiar), 15. Skoumal (Dvořák, Švec), 25. Müller (Pilavka), 27. Večeřa (Kovář), 28. Dvořák (Skoumal, Švec), 35. Mečiar (Šklíba, Švec), 39. Skoumal (Šklíba), 51. Müller (Pilavka, Barkóci), 54. Dvořák (Müller, Pilavka), 59. Skoumal (Mečiar, Švec), 59. Pilavka (Budina), 60. Švec (Dvořák) – 4. Procházka, 38. Kittler (Vantuch).

Rozhodčí: Škorpil – Gregar, Budinský. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0.

Diváci: 152

Úvod zápasu patřil jednoznačně domácímu celku, který na soupeře doslova vlétl. Na první gól čekali fanoušci pouhých 61 vteřin. Zápas střelecky otevřel Skoumal – 1:0. O dvě minuty později se prosadil Barkóci – 2:0. Krátké podcenění soupeře o půl minuty později znamenalo trefu pro hosty od Sázavy. Jmenovitě to byl Procházka, který prostřelil Kalouska – 2:1. V 5. minutě přinesl klid na domácí lavičku Mečiar – 3:1. Následovala přesilovka hostí, kteří rozhodně zbraně nesložili. Radovat se z branky však nemohli jako domácí v 8. minutě díky nové posile Müllerovi – 4:1. Následná hra příliš krásy nepobrala. Litomyšl se sice dostávala velmi často do šancí, jejichž neproměnění by se jim mohlo v jiných zápasech zle vymstít. Když se však hráči rozhodli brát zápas vážně, tak to přinášelo úspěchy. V 15. minutě Dvořák našel zpoza branky Skoumala a ten se z těsné blízkosti nemýlil – 5:1. Zbytek první třetiny už změny na světelné tabuli nepřinesl.

Druhá část hry ukázala, že nová posila není jen na okrasu. Müllerovi druhý gól připravil ve 23. minutě Pilavka – 6:1. V 23. minutě se dočkal gólu i zástupce dravého mládí Večeřa po přihrávce Kováře – 7:1. O minutu později dostal důvod k radosti Dvořák – 8:1. Trenér hostujícího týmu se rozhodl v této fázi vystřídat strážce branky. Bez následujících sedmi minut by se obešli trenéři, hráči i diváci. Hra plynula bez vzruchu až do 35. minuty, kdy si na útočníka zahrál při přesilovce Mečiar a prosadil se přízemní střelou z mezikruží – 9:1. Trest za pohodlné vedení přišel v 38. minutě když se prosadil Kittler a snížil – 9:2. Kdo dá desátý gól? Tak tuhle otázku nemuseli diváci dlouho řešit. V 39. minutě Skoumal poslal tvrdou střelu na gólmana, který ji nedokázal zpacifikovat - 10:2 a první hattrick v zápase.

Zápas by možná mnozí ukončili po čtyřiceti minutách, ale to zkrátka nejde. Znát to bylo hlavně na ledě, kde se deset minut nestalo nic zásadního. Na začátku 51. minuty se o druhý hattrick postaral Müller, který poslal příznivcům Litomyšle tu nejlepší vizitku do dalších utkání – 11:2. O tři minuty si výlet do obrany udělal Dvořák a v pádu zakončil přesně – 12:2. Ani za tohoto stavu hosté nesložili zbraně a Kalouska dokázali zaměstnat. V 59. minutě čtvrtou branku v zápase přidal Skoumal – 13:2. O pár vteřin později mohl po čtyřech gólových přihrávkách zvednout ruce nad hlavu i Pilavka – 14:2. Konečnou tečku napsal 9 vteřin před koncem Švec, který dorazil střelu Dvořáka – 15:2.

Jan Svatoš: "Doufám, že nás zápas pozitivně nastartuje do následujících utkání."