E0087, neděle 02.12.2018, 17:00

HC LitomyšlHC Chotěboř

2:3 pp (1:1,0:1,1:0, 0:1)

Lvi si vybojovali bod navíc

O výsledku posledního utkání základní části rozhodovalo až prodloužení. V něm uspěli hráči Chotěboře. Ani bod navíc jim však na postup do první šestky nestačil. Litomyšl skončila po základní části na čtvrtém místě.

Klička (Kubín) - Pazdera, Navrátil,Šklíba, Mečiar, Starý, Holík, Bláha - Jankovský, Křesťan, Jakubec, Voříšek, Skoumal, Barkóci, Zahradník,Vomočil, Pilavka, Budina Vytlačil, Jankovský

HC Chotěboř:

Pešek - Lacina, Pecen, Suchý, Ludvík Jaroslav, Ludvík Jakub, Mendl, Jaroš, Krejčí - Mašek, Vlček, Činčila, Dvořák, Svoboda, Hospodka, Žemlička, Březina, Hlídek, Skotar

Branky: 6. Pilavka (Skoumal, Vomočil), 59. Pilavka (Holík) - 15. Lacina (Hlídek Hospodka), 40. Svoboda (Činčila), 63. Dvořák

Vyloučení: 5:4 Využití: 0:1

Rozhodčí: Čížek, Bohuněk, Laczko

Zásahy brankářů: 29:41

Diváci: 154

V zápase proti Chotěboři se zdánlivě nehrálo o mnoho. Body však jsou potřeba neustále a lepší postavení v tabulce v takto vyrovnané soutěži je k nezaplacení.

Typická nejen pro první třetinu, ale i pro celý zápas, byla plynulá hra. Rozhodčí neměli důvod do hry zasahovat. Od první minuty se hrál hokej bez přerušení, který však nenabídl příliš výrazných momentů. Příjemnou změnou byla akce v 6. minutě, kdy Skoumal zpoza branky našel navrátilce v sestavě Pilavku, který zakončil nekompromisně – 1:0. Dále hra pokračovala ve stejném rytmu až do 15. minuty. Litomyšl se dostala do oslabení, které po 15 vteřinách potrestal Lacina, který od modré vyrovnal – 1:1. Vzápětí dostali domácí početní výhodu, ale ta gólovou radost nepřinesla. První část hry tak skončila smírně.

Úvod druhé části Litomyšli vůbec nevyšel. Ve 23. minutě se dostala domácí lavička do problémů, neboť mohla vyslat na led pouze tři hráče. Naštěstí hra v oslabení patří k silným stránkám litomyšlského týmu, takže soupeř branku neohrozil. Další část hry mnoho radosti fanouškům nepřinesla. Ocenit je potřeba gesto fair play hostujícího hráče, který v 31. minutě upravil výrok rozhodčího a odpískaný faul neznamenal přesilovku. O tři minuty později čelil nájezdu Klička, ale dílčí souboj vyhrál. Vzápětí se jeho kolega ocitl ve stejné situaci, ale vyřešil ji bezchybně. Už to vypadalo, že se do konce třetiny nic nestane, ale opak byl pravdou.  Na začátku 40. minuty se k zakončení dostal Svoboda – 1:2.

Do poslední třetiny lépe vstoupili hosté, kteří působili hokejovějším dojmem. Branku se jim však nepodařilo vstřelit díky zákrokům Kličky. V 53. minutě se do náporu dostali domácí. Gólman hostů, ale za svá záda černý nesmysl nepustil. Další fáze hry nebyla dobrou pozvánkou na další utkání, ale když už to vypadalo s Litomyšlí bledě… V 59. minutě se diváci dočkali několika zvratů. V čase 58:02 se dostala Litomyšl do oslabení a trenér si vzal oddechový čas a o chvilku později se hrála power play 5 na 5. O třicet vteřin později faulovali hosté a hrálo se 5 na 4. O pár vteřin se diváci dožadovali gólu, ale rozhodčí byl proti. V čase 58:53 už bylo jasno. Puk do branky dopravil Pilavka – 2:2.

Prodloužení se hrálo nahoru a dolů a rozhodla 3. minuta nastavení. Gólman Klička se ocitl mimo branku a v 63. minutě rozhodl Dvořák – 2:3

Bohumil Jakubec, asistent trenéra: Zápasu chybělo z naší strany nasazení a náboj. Pokud jsme se dostali do šance, tak jsme narazili na skvěle chytajícího Pešku, který je ozdobou soutěže.  Nyní nás čekají těžká utkání, která ukáží, o jaké umístění budeme bojovat v novém roce.