Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zápas určený k zapomnění

02.11.2017 | Petr Šilar

Čechy nejsou Morava. Není Třebová jako Třebová. Moravská Třebová nedává doma body jen tak někomu. Na horké půdě, led toho byl důkazem, měla Jiskra velké problémy hned od úvodu, který byl pro Litomyšl nejhorší v letošní sezoně. V podstatě bude lepší zapomenout nejen na první minuty, ale na celý zápas.

10. kolo | Středa 01.11.2017, 19:00
 

HC Slovan Moravská Třebová - HC Litomyšl

7:2

2:0, 4:0, 1:2

Branky: 1. Augustin (Čikl), 3. Pavlovský (Řehulka), 27. Čikl (Řehulka, Pavlovský), 28. Čikl (Faltus), 35. Řehulka (Kobza), 38. Faltus (Langr, Augustin), 44. Čikl (Faltus, Augustin) – 42. Skoumal (Dvořák, Budina), 47. Dvořák (Skoumal).

Rozhodčí: Kratochvíl – Laczko, Holeček. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1.

Diváci: 245

HC Slovan Moravská Třebová: HC Slovan Moravská Třebová: Pospíšil – Rajnoha, Hradil, Schneider, Kovařík, Pokorný, Muselík – Čikl, Faltus, Augustin, Janošek, Langr, Aulehla, Kobza, Řehulka, Pavlovský, Navrátil.

HC Litomyšl: HC Litomyšl: Kalousek (3. Klička) – Mečiar, Šklíba, Starý, Budina, Bláha, Jankovský – Novotný, Pilavka, Barkóci, Dvořák, Skoumal, Zahradník, Voříšek, Hynek, Bor.

Komentář
 
 
 

Hosté se zpočátku nechovali jako na návštěvě. Usadili se od prvních vteřin v útočném pásmu, ale ke vstřelení gólu to bylo málo. Domácím naopak stačilo poprvé překročit útočnou modrou a v 1. minutě Augustin objel branku a zasunul puk k tyči Kalouskovy svatyně – 1:0. Ve 3. minutě se výlet do útočné třetiny vydařil nejlépe Pavlovskému, který zvýšil na 2:0. Bez jediného zákroku opustil po vstřelené brance Kalousek svůj post a do hry se zapojil Klička. Ten se hned po vstupu do brankoviště měl dostatek práce. Série vyloučení začala v 5. minutě kdy se hrálo 4 na 4 a o šest minut později to bylo ještě divočejší. Nejprve hrála Litomyšl 5 na 3 bez efektu. Po pár vteřinách se však situace obrátila a dvojnásobné přečíslení si vyzkoušel domácí Slovan. Od další pohromy pomohlo hráčům Litomyšle obětavé bránění, které zdobilo tým v předchozím utkání. Tlak domácích neustával, ale Klička nepochybil a držel stále šance na zvrat velmi vysoko. V 18. minutě vyhrál souboj z těsné blízkosti a o chvíli později další. Třetina tak skončila smírně.

Do druhé třetiny vstoupila Litomyšl se snahou zvrátit výsledek. Tlak na branku však neměl valného účinku. Štěstí naproti se chodí jinak. V 27. minutě to předvedl Čikl, který z kruhu plácl do puku, který zapadl za Kličkova záda. - 3:0. O minutu později si útok vedený kapitánem Třebové doslova pohrál s obranou stylem „pocem – kam jdeš – ahoj“ - 4:0. Přesilovka Litomyšle mohla tento výsledek změnit, ale nebylo tomu tak. V 35. minutě naopak přesilovku využili domácí Řehulka vystřelil a od tyčky se puk odrazil do sítě – 5:0. O tři minuty bylo ještě hůře. Další přesilovka vypadala nadějně, ale tlak v poslední půlminutě nešel ustát, v 38. minutě skóroval Faltus – 6:0.

Třetí perioda mohla skončit jakkoliv. Složit zbraně a neohrozit gólmana, však nepřísluší hráčům Litomyšle. Ve 42. minutě smazal nulu na kontě Pospíšila Skoumal – 6:1. Dvořák, který přihrál na první branku, měl díky „podpoře domácí tribuny“ střeleckou chuť. Následně hattrick dovršil Čikl – 7:1. Dvořák se projevil jako střelce v 47. minutě. Chytře počkal u branky a po nahrávce Skoumala zasunul kotouč za gólmanova záda 7:2. Následovaly minuty, které by oželeli všichni přítomní diváci. Zbytek zápasu znamenal pouze hvězdné vystoupení pro Kličku, který uchránil Litomyšl od dvouciferného debaklu.

 
 
 
Ohlasy

Igor Čikl: "Nás čekal těžký soupeř. Minulé kolo vyhrála Litomyšl v České, takže byla namlsaná. Soupeř se od minulé sezóny hodně zlepšil. Hodně bruslili, hráli do těla. Naštěstí jsme to ustáli. Gólman nás podržel. První třetina byla taková rozkoukávací. Dali jsme dva góly. Co je pro mě potěšující, je to, že jsme hned nedostali a třeba nám soupeř i neotočil skóre, jako to bylo v těch předchozích zápasech. Druhá třetina byla z naší třetiny výborná. Dali jsme 5 gólů. Kluci si zasloužili vyhrát i s nulou, protože Litomyšl se k mnoha šancím nedostala, ale tu třetí třetinu pod vidinou toho, že jsme vedli už o 5 gólů, tak si tam soupeř vytvořil nějaké šance a dvě proměnil. Nic se ale neděje. Já jsem spokojený s tím, že jsme oproti předchozím zápasům dostali málo branek. 7 gólů jsme dali a na to se musí vyhrávat. Teď nás čeká Havlíčkův Brod, kde snad nějaké body zase nasbíráme."

 

 
 

"V tomto zápase nám nevyšlo prostě nic," konstatoval po utkání trenér Jan Svatoš.

Aktuální články
TRENINKY + PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY JUNIORKY

TRENINKY - JUNIORKA Sobota 17.8. od 18:00-19:30 Č.Třebová! Neděle 18.8. od 18:00-19:30 Č.Třebová! Středa 21.8. od...

 
Tréninky na ledě v Č.Třebové

so 24.8.2019  v   8:15 hod  - ml.žáci + elévové po 26.8.2019  v 21:15 hod  - dorost + st.žáci st ...

 
ZDRAVOTNÍ PROHLÍDKY 2019-2020

přípravka, elevové, ml. + st. žáci, dorost, juniorka, muži - potvrzení od praktického(dětského) lékaře o způsobilosti hrát lední hokej...

 
PODĚKOVÁNÍ
 
HLAVNÍ TRENÉR MLÁDEŽE
 
VZPOMÍNÁME !!!!
 
JUNIORKA - LEDY + SOUSTŘEDĚNÍ + ZÁPASY v SRPNU a ZÁŘÍ
 
Soustředění VRANICE 2019
 
Příprava na suchu
 
VALNÁ HROMADA 2019
 
Utkání
Muži | Středa 13.03.2019, 19:00
E0219
HC Skuteč - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 17.03.2019, 17:00
E0220
4:2
HC Litomyšl - HC Skuteč
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS