Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Litomyšl si vystřílela druhé místo v tabulce

28.10.2018 | Petr Šilar

Na Vysočinu přijela Litomyšl s kádrem bez Aleše Holíka a kapitána Michal Budiny, ale za to se čtyřmi juniory. Svou premiéru si tak na lavičce Áčka odbyl i brankář Kubín, který kryl záda Kličkovi. Tři přesilovkové góly pomohly k vítězství nad Chotěboří.

E0042 | Neděle 28.10.2018, 17:00
 

HC Chotěboř - HC Litomyšl

4:5

2:1, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 12:27 Jelínek (Pecen), 14:22 Dvořák (Svoboda, Ludvík Jaroslav), 28:32 Svoboda Dvořák, Ludvík Jaroslav), 59:21 Dvořák - 17:43 Zahradník, 20:26 Starý (Skoumal, Navrátil), 32:51 Pazdera (Mečiar, Barkóci), 44:44 Pilavka, 57:37 Skoumal (Pilavka, Starý)


Rozhodčí: Škorpil - Jiruška, Pecina Vyloučení: 8:6 (Pecen - Chotěboř OT) Využití: 0:3  Zásahy brankářů: 39:38

Diváci: 250

HC Chotěboř: Pešek (Rulf) - Lacina, Pecen, Suchý, Ludvík Jaroslav, Kopecký, Ludvík Jakub, Musílek - Mašek, Vlček, Činčila, Dvořák, Svoboda, Kraučuk, Hospodka, Jelínek, Žemlička, Málek, Březina

HC Litomyšl: Klička (Kubín) - Švec, Pazdera, Navrátil, Kovář, Šklíba, Mečiar, Starý - Jankovský, Křesťan, Jakubec, Voříšek, Cink, Skoumal, Barkóci, Zahradník, Večeřa, Vomočil, Pilavka

Komentář
 
 
 

Na první branku museli fanoušci na stadioně v Chotěboři čekat až do 13. minuty, kdy se prosadil Jelínek – 1:0. O dvě minuty později jej napodobil Dvořák – 2:0. K oběma gólům napomohly dvě individuální chyby litomyšlských obránců. Náskok domácích se podařilo zmírnit v 18. minutě Zahradníkovi, který se prosadil po individuální akci, když se z rohu dostal před bránu a vypálil na zadní tyč – 2:1. V poslední minutě byli vyloučeni dva domácí hráči a to znamenalo dvojitou výhodu na začátek druhé části hry.

Přesilovka 5 na 3 vyšla po 26 odehraných vteřinách. Autorem tvrdé rány od modré byl Starý – 2:2 Do vedení se však dostali opět domácí, když se v 29. minutě prosadil Svoboda – 3:2. K vyrovnání pomohla Litomyšli opět přesilovka. V 33. minutě vystřelil na bránu Pazdera a skvělé clonění znamenalo, že gólman viděl puk až v bráně – 3:3. Do konce druhé třetiny to pak vypadalo na dělbu bodů.

44+44 = 88. Jednoduchý příklad a zároveň zápis u čtvrtého gólu Litomyšle, který vstřelil Pilavka – 3:4. Nutno poznamenat, že se k němu puk dostal během přesilovky nečekaným odrazem, ale elitní sniper si prostě musí najít vhodné místo odkud udeřit. Stejně jako přesilovky, tak se dařilo Litomyšli ubránit i četná oslabení. Navíc v 58. minutě navýšil vedení „podledovkou“ Skoumal - 3:5. Mohlo by se zdát, že zápas je u konce. Domácí však byli proti a v power play 39 vteřin před závěrečnou sirénou snížili díky Dvořákovi – 4:5. To však naštěstí bylo vše. „Kdyby mohli hrát domácí bez brankáře déle, tak by vyrovnali,“ poznamenal asistent trenéra.

 
 
 
Ohlasy

V Chotěboři se dnes představil další silný soupeř. Ačkoliv se naši hráči sebevíc snažili a bojovali až do samotného závěru, body odváží Litomyšl. Pokud chtějí domácí pomýšlet na lepší výsledky, jednoznačně musí zlepšit kázeň a to i přesto, že některá vyloučení byla dnes opět velice diskutabilní. Hosté využili právě 3 přesilové hry a to rozhodlo. Další věcí, která kazí naši hru, je to, že chceme hrát hokej ve své třetině, ačkoliv jsme pod tlakem protihráčů a neumíme dostat kotouč jednoduše z obranného pásma.

 
 

Bohumil Jakubec, asistent trenéra: Odehráli jsme dobrý zápas s velmi kvalitním soupeřem, který vynikal především skvělou fyzičkou. Bohužel jsme nezvládli takticky hru ve středním pásmu, z toho plynuly chyby a padaly branky. Celkově jsme byli lepším týmem, ale i remízu by braly oba celky. Pochválit musím za odvedený výkon Kličku a fanoušky, kteří s námi vyjeli na Vysočinu.

Aktuální články
POTVRZENÍ O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI

ZDRAVOTNÍ PROHLÍDKA

 
Rozlosování KLM 2020/21

Už známe rozlosování Základní části KLM 2020/2021

 
REDSTONE Extraliga juniorů

Vážení členové a příznivci HC Litomyšl. Po loňském, poměrně úspěšném, působení našeho týmu v REDSTONE Extralize...

 
A-tým zahájil letní přípravu na novou sezónu
 
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch
 
Vzpomínáme ....
 
Veselé Velikonoce
 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
Utkání
Muži | Neděle 01.03.2020, 17:00
E0150
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS