Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Koně se podařilo pouze zbrzdit

12.03.2018 | Petr Šilar

„Zvítězí ten, kdo bude mít lepší motivaci." To byla slova trenéra Svatoše před prvním utkáním o třetí místo. Měl pravdu. Vítězství bylo na dosah, ale nakonec se hráči Litomyšle v posledním zápase v sezoně na domácím ledě prezentovali remízou. V neděli se tak na ledě Hlinska rozhodne, který z týmů zacinká medailemi. 


E0196 | Neděle 11.03.2018, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Hlinsko

4:4

2:1, 1:2, 1:1

Branky: 6. Šklíba (Musil), 17. Barkóci (Musil), 33. Zahradník (Voříšek), 60. Švec (Skoumal) – 16. Beneš (Hron), 32. Pazourek (Makovský), 39. Plachý (Pazourek), 51. Dítě (Hron).

Rozhodčí: Škorpil – Gregar, Pecina. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0.

Diváci: 194

HC Litomyšl: Klička – Šklíba, Mečiar, Bláha, Navrátil, Polák, Budina – Kovář, Vomočil, Švec, Dvořák, Skoumal, Barkoci, Musil, Zahradník, Voříšek, Pilavka.

HC Hlinsko: Saifr – Beneš, Sobotka, Pazdera, Makovský, Fink, Poskočil – Pelán, Pazourek, Plachý, Zídek, Hron, Dítě, Velínský, Chvojka, Králíček, Brebera.

Komentář
 
 
 

Do utkání vstoupili hráči Litomyšle s vervou a odhodláním. Hýřili aktivitou a o šance neměli nouzi. Za svou aktivitu byli odměněni v 6. minutě, kdy se trefil Šklíba – 1:0. V 9. minutě měl vělkou šanci Pilavka, ale proti Saifrovi neuspěl. O pár minut později se svým výkonem zaskvěl Klička. V 15. minutě předvedli domácí neuvěřitelný závar před hlineckou brankou, ale ani pět střeleckých pokusů nevedlo ke kýženému výsledku. Úspěch naopak slavili hráči s koněm na prsou. Střela Beneše narazila na břevno a jen velmi těsně překonala brankovou čáru – 1:1. To však domácí útok nezastavilo a v 17. minutě to zkusil v přesilové hře z první Musil a Barkóci jeho střelu poslal za brankářova záda – 2:1.

Druhá třetina byla ve stejně pomalém rytmu jako ta první. V 23. minutě si zahrálo první přesilovku i Hlinsko. Největší šanci však v přečíslení měla Litomyšl. Aktivita byla i nadále na holích domácího týmu. Z čista jasna však udeřili hosté. V 32. minutě vyrovnal Pazourek – 2:2. O minutu později se však nejkrásnějším gólem v utkání blýskl z mezikruží Zahradník. Jeho bomba se zastavila až v síti – 3:2. O dvě minuty později dostali hosté výhodu dvojnásobné přesilovky, ale sehráli ji mizerně. Bez jediné střely. V 39. minutě propadla obrana domácích na modré čáře a Plachý vyrovnal – 3:3.

V poslední části hry polevilo tempo a zvýšený tlak hostí eliminoval Klička. V 49. minutě se do útoku vydal Vomočil, ale v souboji jeden na jednoho neuspěl. V 51. minutě znamenala další chyba gól v síti Litomyšle. Lehkou práci měl Dítě – 3:4. Záhy získali hosté i výhodu přesilovky, ale skórovat mohl Musil. Bohužel nesrovnal. Záhy měli „koňáci“ další výhodu, ale brankář Klička nepodlehl. V 57. minutě si zahráli v početní výhodě i domácí, ale diváci se vyrovnání nedočkali. Zklamání vystřídala radost v čase 59:24, kdy Švec pozdvihl prapor cti a srovnal na – 4:4. V závěru zápasu mohl vítězství strhnout na stranu Litomyšle Voříšek. Ten v čase 59:58 vyslal prudkou střelu směr brána, ale Saifr se překvapit nenechal.


 
 
 
Ohlasy

Michal Budina, kapitán: „Nikdo by se nedivil, kdyby to bylo 5:2 po první třetině. Ale na „kdyby“ se zkrátka nehraje. Druhá třetina tak skončila 3:3. Udělali jsme však příliš mnoho hrubých chyb a to nás stálo dobrý výsledek.“


Jan Svatoš, třenér: "Vlétli jsme na soupeře, ale pak jsme mu darovali tři góly po hrubých chybách. Chceme v Hlinsku vyhrát. Hráči nehrají pouze o třetí místo, ale i o místo v sestavě v příští sezoně"

 
 

Aktuální články
VRANICE 2020

Pro kategorie 2010 a mladší - 18. - 21.6.2020

 
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch

„Věřím, že kluci zúročí nasbírané zkušenosti v litomyšlském áčku,“ říkají trenéři hokejové juniorky po první...

 
Vzpomínáme ....

Dne 16. dubna 2020 nás opustil bývalý hráč, dlouholetý činovník a velká osobnost litomyšlského hokeje  pan Zdeněk Hanus.

 
Veselé Velikonoce
 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
V komorní atmosféře se rozloučili hráči vítězně
 
HOKEJOVÝ TURNAJ PŘÍPRAVEK JE ODLOŽEN!!!
 
CHCEŠ HRÁT EXTRALIGU? ZRUŠENO!!!
 
Utkání
Muži | Neděle 01.03.2020, 17:00
E0150
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS