E0181, neděle 25.02.2018, 17:00

HC Kohouti Česká TřebováHC Litomyšl

9:5 (2:1, 5:0, 2:4)

Obdrželi jsme lekci z produktivity

První zápas proti České Třebové začal na hřišti soupeře ve velmi rozvážném tempu. Domácí tým však z minima vytěžil maximum a nepustil hráče Litomyšle ani jednou do vedení. Zápas poznamenalo velké množství vyloučení, které nedopřálo divákovi vidět opravdový boj o finále.

HC Kohouti Česká Třebová:

Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Jan Moučka, Cik, Procházka, Verner – Hemský, Jar. Moučka, Fúzik, T. Prachař, Jindřich, Šejba, Křečan, Vlček, Pejcha, Zítka, Knytl, Pirkl.

Kalousek (41. Klička) – Šklíba, Mečiar, Polák, Budina, Starý, Bláha – Barkóci, Kovář, Musil, Svatoš, Zahradník, Pilavka, Vomočil, Švec, Dvořák, Voříšek, Hynek, Svatoš.

Branky: 7. Jar. Moučka (Škvor, Hemský), 11. Vlček (Křečan), 24. Jindřich (Šejba), 30. Fúzik (Jar. Moučka, Škvor), 34. Hemský (Škvor), 37. Jindřich (Vlček), 37. Fúzik (Hemský, Jar. Moučka), 46. Jar. Moučka (Procházka), 48. Fúzik (Hemský, Jar. Moučka) – 8. Starý (Švec, Dvořák), 41. Pilavka (Budina), 53. Starý, 60. Dvořák (Musil, Skoumal), 60. Šklíba (Musil).

Rozhodčí: Kratochvíl, Pilný – Škorpil, Gregar. Vyloučení: 9:8, navíc Vomočil (LIT) 10 min. OT. Využití: 5:0. Stav série: 1:0.

Diváci: 851

Zápas nezačal v rychlém tempu. Navíc hned ve 2. minutě dostala Litomyšl výhodu přesilové hry, kde největší šanci promarnil Musil. Domácí gólman vyřešil i další střely s přehledem. V 5. minutě letěla první střela i na brankáře Kalouska a to v přesilové hře domácích. Ti se poprvé radovali osm vteřin před návratem Starého na led, kdy že se trefil Moučka – 1:0. Radost se brzy dostavila i do početného hloučku diváků z Litomyšle. Starý odčinil svůj faul tím nejlepším způsobem a na začátku 8. minuty vyrovnal – 1:1. V 11. minutě však bylo všemu jinak. Přesnou přihrávku dostal Vlček a brankář Kalousek neměl šanci zasáhnout – 2:1. V následujících minutách však puk za svá záda nepustil. Na rozdíl od brankáře se nedařilo útočníkům Litomyšle, kterým se nepodařilo vyrovnat, i když jim byly nabídnuty dvě přesilovky.

Útočná mašinerie Kohoutů o sobě dala vědět ve druhé části hry. Ve 24. minutě se pár vteřin po přesilové hře trefil Jindřich po skvěle zvládnuté útočné akci – 3:1. Vzápětí mohli hosté snížit v přesilové hře, ale přesné zakončení jim chybělo. Úspěšní byli naopak domácí, kteří v polovině zápasu díky Fúzikovi navýšili gólový účet – 4:1. Gólman Kalousek čelil elitním střelcům statečně, ale ve 34. minutě na něj po individuální akci vyzrál při herní výhodě Hemský – 5:1. O tři minuty při hře 4 na 4 přidal další gól Jindřich – 6:1 a v téže minutě se první lajna blýskla ještě jedním góle v přesilovce. Střelcem byl opět Fúzik – 7:1. Studená sprcha však neznamenala konec útočných snah pro litomyšlskou lavičku. Snížení se však fanoušci Litomyšle v nejhorší třetině zápasu nedočkali.

Do třetí části hry vstoupili hostující hráči nejen s novým mužem v bráně, ale také s chutí bojovat o přijatelný výsledek. V 41. minutě zvedlo prapor duo Budina – Pilavka a právě druhý jmenovaný snížil – 7:2. Moučka ve 46. minutě zvyšoval na rozdíl šesti branek – 8:2 a o dvě minuty později v přesilovce završil hattrick Fúzik – 9:2. V posledních deseti minutách patřil třebovský led zejména hráčům Litomyšle a to i díky střelecké únavě domácích. V 53. minutě se prosadil Starý – 9:3. V poslední minutě navnadili fanoušky na středeční zápas Dvořák – 9:4 a Šklíba – 9:5.

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Zhruba v polovině třetí třetiny jsme úplně přestali hrát, dělali chybu za chybou a umožnili soupeři vstřelit tři branky. Zbytečně jsme pokazili celkový dojem z prvního semifinálového zápasu, to si musíme v kabině vyříkat.“

Jakub Fúzik, útočník Kohoutů: „Soupeř měl náš respekt, vždyť vyřadil vítěze základní části soutěže. Postupem času jsme získávali převahu, která byla ve druhé třetině dost výrazná. Až na závěr střetnutí, kdy jsme si nechali dát hloupé góly, můžeme být spokojeni.“

Jan Svatoš, trenér: Soupeř se na nás dobře připravil a my jsme nepodali takový výkon jaký jsme chtěli. Do středečního zápasu můžeme změnit hlavně přístup k celé sérii."