Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

O hokeji ve zpravodaji Lilie 12/17

28.11.2017 | Martin Vandas

Hokejová rolba v garáži opravdu nezahálí. Na ledové ploše se střídá jeden tým za druhým a zároveň si může zabruslit i široká veřejnost. Kdo má brusle, tak si zkrátka užívá. Litomyšlští hokejisté mají napilno a bojují o cenné body do tabulek.

Nejzajímavější souboje čekají v těchto dnech starší dorostence. Ti mají za sebou základní část soutěže a čeká je nástavba. V té se utkají čtyři nejlepší týmy z Pardubického, Královehradeckého a Libereckého kraje. Na litomyšlském ledě se tak objeví mladí hráči, kteří reprezentují oddíly, kde se hraje druhá, a dokonce i první liga v dospělé kategorii. Vítěz této části soutěže se utká o postup do extraligy. Diváci se tak mohou těšit na atraktivní hokejové zápasy. „Začátek sezony byl jak na houpačce. Výhra střídala prohru. Po pár utkáních jsme chytli formu a podařilo se nám probojovat do nástavby. Pouze dva nebo tři zápasy jsme hráli vyloženě špatně. Naše skupina byla těžká, ale cíl jsme splnili,” sdělil trenér Bohumil Jakubec. Zda se do nástavbové části probojovali i mladší dorostenci, se čtenáři mohou dozvědět na stránkách klubu. Rozhodující zápas se hrál po uzávěrce prosincové Lilie.

Zajímavé boje se v prosinci týkají i prvního mužstva. V uplynulých týdnech diváci sledovali atraktivní zápasy, ale ne všechny končily bodovým ziskem. Hra byla poznamenána častějšími změnami v kádru, než by si vedení klubu přálo. „Navzdory zraněním se snažíme hrát co nejlepší hokej. Je však těžké v rozjeté soutěži sehnat náhradu za hráče, kteří nastupovali v první lajně. Navíc zranění, která máme, jsou vážného charakteru,” řekl manažer klubu Martin Vandas.

Fanoušci se však mohou těšit na posily z druholigového Šumperka. Že se jedná o kvalitní hráče, dokázal už Jakub Müller, který se v Litomyšli uvedl hattrickem. „Očekávám, že i další dva hráči zapadnou do týmu,” dodal Martin Vandas. Ten také prozradil, co by ho potěšilo v novém roce. „Přál bych si, abychom hráli přitažlivý hokej, který by zaplnil tribuny, a postoupili jsme do play off. Tímto přeji fanouškům, hráčům i činovníkům klubu krásně prožité vánoční svátky,” dodal Martin Vandas.

Na závěr ještě jedna speciální pozvánka. Fanoušci, stejně jako v loňském roce, si připravili na 6. prosince v souboji s Českou Třebovou speciální akci. Každý kdo má doma nepotřebného plyšáka, jej může netradičním způsobem věnovat na dobrou věc. Stačí přijít na utkání a po prvním vstřeleném gólu Litomyšle jej vhodit na led. „Letos opět plyšáky darujeme dětem do Naděje v Litomyšli,” sdělil předseda fanklubu Radek Novotný. Utkání začíná v 18.30 hodin.

 
Aktuální články
Metuje Cup byl poslední přípravou A-týmu

Konec přípravy patřil tradičně turnaji Metuje Cup. Litomyšl se utkala s třemi celky. V celkovém pořadí skončili naši hráči na druhé...

 
Juniorka válcuje soupeře

HC MORAVSKÁ TŘEBOVÁ : HC LITOMYŠL 0:11 /0:2, 0:6, 0:3/ góly: 2x Nešpor, 2x Dudek, 2x Voříšek, Zahradník, Večeřa, Fila, Adámek,...

 
Akce "Pojď hrát hokej" v Litomyšli

Ve středu 19.9.2018 od 16:30 hodin se na zimním stadionu v Litomyšli uskutečnila náborová akce Pojď hrát hokej, která je...

 
Úvod do turnaje Metuje Cup vyšel na výbornou
 
Vítězný gól padl už v deváté minutě
 
Obhajobu Metuje Cup zahájíme ve středu doma s Náchodem
 
Choceň měla převahu pouze v ochozech
 
Junioři Choceň jasně přehráli
 
Mistři Moravy si odvezli pětku
 
I dorost porazil v prvním utkání RL Českou Třebovou
 
Utkání
Muži | Neděle 23.09.2018, 11:00
HC Unitop ČR - HC Litomyšl
7:6 sn ()
 
Muži | Neděle 30.09.2018, 17:00
E0004
VS.
HC Litomyšl - HC Choceň
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS