Daniela Holingerová a Vladimír Vích ml. |

Na kus řeči - Milan Ostřanský

V letošní sezóně patří k nejproduktivnějším hráčům našeho týmu. Do našeho týmu přišel letos v létě a hned svými skvělými výkony uchvátil nejednoho fanouška Litomyšle. A proto jsme požádali Milana o krátký rozhovor.

Mohl by ses prosím představit našim fanouškům a říct, jak si se dostal až k nám do Litomyšle?

M: Tak mé jméno už znáš. (směje se) Na začátku sezóny jsem se nedohodl v Šumperku, přemýšlel jsem co dál, jestli vůbec v hokeji pokračovat. A protože Šumperk a Litomyšl spolu spolupracují, asi za dvě hodiny mi zavolal pan Vandas a já neměl moc o čem přemýšlet a jeho nabídku jsem přijal.  Sešli jsme se na oběd a jsem tady. (směje se)

Kterými kluby jsi ve své hokejové kariéře prošel?

M: Mé začátky jsou spojené s klubem HC Uničov, asi v šesté třídě jsem odešel do HC Olomouc, kde jsem prošel všechny kategorie. Potom dospělý hokej jsem si zahrál v Šumperku, bohužel se hned spadlo do druhé ligy a teď Litomyšl.

V minulé sezóně jsi oblékal dres druholigového Šumperka. V čem se liší obě úrovně soutěží?

M: Liší se samozřejmě v kvalitě hráčů, rozhodně ne všech. Ve druhé lize je více taktiky, přesnosti, ale upřímně mě krajská liga překvapila, je tu spousta výborných hokejistů, individualit.

Měl jsi jako malý, nebo máš svůj hokejový vzor?

M: Vyloženě vzor, ke kterému bych se upínal ne, ale samozřejmě Jágr.´V dnešní době se mi hrozně líbí Pastrňák

.

Měl jsi možnost vyzkoušet hokej v Olomouci. Co ti tahle hokejová zkušenost přinesla?

M: V olomouckém áčku jsem odehrál nějaké přípravné zápasy, jeden prvoligový zápas a asi dva přípravné extraligové, takže moc možností se ukázat a zkusit si dospělý hokej jsem v Olomouci od vedení nedostal, ta možnost přišla až v Šumperku. Co se týče mládeže, juniorská liga tehdy byla opravdu kvalitní soutěž, takže aspoň za to jsem rád. Ale přineslo mi to povědomí o tom, jak hokej funguje všeobecně, jak to chodí v dospělém hokeji.

Se kterým spoluhráčem se ti v našem týmu nejlépe hraje?

M: To se těžko na někoho ukazuje, v útoku Víťa Křesťan je výborný spoluhráč. Skoumal, Láďa Cink, ale to by nesměl být třičtvrtě roku zraněný. (směje se)

Jak se ti líbí celková atmosféra krajské soutěže?

M: Určitě jsem překvapený ze stadionů, které jsou vesměs pěkné, lidé na hokej také chodí, hlavně v obou Třebových. Hraje se dvakrát v týdnu, což je také dobré.

Co bys vzkázal našim fanouškům?

M: Ať jich chodí na hokej čím dál víc a my se jim důvěru budeme snažit vrátit na ledě, ikdyž ne vždy se to podaří.

Jak se ti líbí celková atmosféra krajské soutěže?

Co bys vzkázal našim fanouškům?

BÉČKO VYHRÁLO PRVNÍ FINÁLOVÝ ZÁPAS

V prvním utkání slaví naše béčko výhru. Druhý a možná rozhodují zápas odehrajeme v neděli 10. 3. 2024 od 17:00 na ZS ve Skutči....