Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na kus řeči - Milan Ostřanský

15.01.2020 | Daniela Holingerová a Vladimír Vích ml.

V letošní sezóně patří k nejproduktivnějším hráčům našeho týmu. Do našeho týmu přišel letos v létě a hned svými skvělými výkony uchvátil nejednoho fanouška Litomyšle. A proto jsme požádali Milana o krátký rozhovor.

Mohl by ses prosím představit našim fanouškům a říct, jak si se dostal až k nám do Litomyšle?

M: Tak mé jméno už znáš. (směje se) Na začátku sezóny jsem se nedohodl v Šumperku, přemýšlel jsem co dál, jestli vůbec v hokeji pokračovat. A protože Šumperk a Litomyšl spolu spolupracují, asi za dvě hodiny mi zavolal pan Vandas a já neměl moc o čem přemýšlet a jeho nabídku jsem přijal.  Sešli jsme se na oběd a jsem tady. (směje se)


Kterými kluby jsi ve své hokejové kariéře prošel?

M: Mé začátky jsou spojené s klubem HC Uničov, asi v šesté třídě jsem odešel do HC Olomouc, kde jsem prošel všechny kategorie. Potom dospělý hokej jsem si zahrál v Šumperku, bohužel se hned spadlo do druhé ligy a teď Litomyšl.


V minulé sezóně jsi oblékal dres druholigového Šumperka. V čem se liší obě úrovně soutěží?

M: Liší se samozřejmě v kvalitě hráčů, rozhodně ne všech. Ve druhé lize je více taktiky, přesnosti, ale upřímně mě krajská liga překvapila, je tu spousta výborných hokejistů, individualit.


Měl jsi jako malý, nebo máš svůj hokejový vzor?

M: Vyloženě vzor, ke kterému bych se upínal ne, ale samozřejmě Jágr.´V dnešní době se mi hrozně líbí Pastrňák

.

Měl jsi možnost vyzkoušet hokej v Olomouci. Co ti tahle hokejová zkušenost přinesla?

M: V olomouckém áčku jsem odehrál nějaké přípravné zápasy, jeden prvoligový zápas a asi dva přípravné extraligové, takže moc možností se ukázat a zkusit si dospělý hokej jsem v Olomouci od vedení nedostal, ta možnost přišla až v Šumperku. Co se týče mládeže, juniorská liga tehdy byla opravdu kvalitní soutěž, takže aspoň za to jsem rád. Ale přineslo mi to povědomí o tom, jak hokej funguje všeobecně, jak to chodí v dospělém hokeji.


Se kterým spoluhráčem se ti v našem týmu nejlépe hraje?

M: To se těžko na někoho ukazuje, v útoku Víťa Křesťan je výborný spoluhráč. Skoumal, Láďa Cink, ale to by nesměl být třičtvrtě roku zraněný. (směje se)


Jak se ti líbí celková atmosféra krajské soutěže?

M: Určitě jsem překvapený ze stadionů, které jsou vesměs pěkné, lidé na hokej také chodí, hlavně v obou Třebových. Hraje se dvakrát v týdnu, což je také dobré.


Co bys vzkázal našim fanouškům?

M: Ať jich chodí na hokej čím dál víc a my se jim důvěru budeme snažit vrátit na ledě, ikdyž ne vždy se to podaří.


Jak se ti líbí celková atmosféra krajské soutěže?

M: Určitě jsem překvapený ze stadionů, které jsou vesměs pěkné, lidé na hokej také chodí, hlavně v obou Třebových. Hraje se dvakrát v týdnu, což je také dobré.


Co bys vzkázal našim fanouškům?

M: Ať jich chodí na hokej čím dál víc a my se jim důvěru budeme snažit vrátit na ledě, ikdyž ne vždy se to podaří.

 
Aktuální články
VZPOMÍNÁME ...

S velkým zármutkem sdílíme další smutnou zprávu. Dne 18. července odešla do hokejového nebe velká osobnost HC Litomyšl, bývalý hráč a...

 
VZPOMÍNÁME .....

Ve středu 30.6.2021 nás ve věku 47 let navždy opustil dlouholetý kapitán, srdcař a především kamarád Lukáš Matys.Čest jeho památce,...

 
HOKEJOVÉ ODPOLEDNE

Nedělní odpoledne proběhnula akce HOKEJOVÉ ODPOLEDNE v areálu FotbalPark Litomyšl. Byli předány podepsané kšiltovky vítězům soutěže...

 
VALNÁ HROMADA 2021
 
A-TÝM HLÁSÍ NOVOU POSILU!
 
VZPOMÍNÁME
 
Ukončení provozu ZIMNÍHO STADIONU
 
TRÉNUJ DOMA | 7. Posilování středu těla
 
TRÉNUJ DOMA | 6. Reakční rychlost a koordinace
 
Smutná zpráva z kabiny Slovanu
 
Utkání
Muži | Neděle 11.10.2020, 17:00
E0025
5:3
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
Muži | Středa 29.09.2021, 19:00
E0006
VS.
HC Polička - HC Litomyšl
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS