Večeřa David |

Junioři na favorizované Ústí nestačili, ve vyrovnaném utkání s Pískem jim vyschnul střelecký prach

HC LITOMYŠL : HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM 2:7 /1:4,1:2,0:1/
góly: 2x Večeřa
asistence: Voříšek, Vytlačil

HC  LITOMYŠL : IHC PÍSEK 0:3 /0:2,0:1,0:0/

První domácí zápas kvalifikace o DHL Extraligu juniorů ve skutečnosti se rozhodnutím VV ČSLH jedná pouze o závěrečný turnaj vítězů nadstaveb o konečné umístění v Regionální lize juniorů v sezoně 2018/2019/hostili naši junioři asi největšího favorita kvalifikace Slovan Ústí nad Labem. Od počátku se do něj zakousli bez bázně a vytvořili si několik tutovek, které ovšem vychytal skvělý brankář hostů Volke. A tak se naplnilo pověstné nedáš-dostaneš  a hosté po perfektně sehraných kombinacích zakončovali přesně a postupně až na 0:4. To byla pro bojovně naladěné domácí studená sprcha, zvláště když hosté navíc hráli přesilovku, kde naštěstí několik dalších tutovek neproměnili. Paradoxně v oslabení se našim  podařilo ujet a skórovat na konci první třetiny 1:4. Bezmála 350 diváků sledovalo rychlý hokej v podání obou týmů, hosté z Ústí však byli přece jenom přesnější v přihrávkách i zakončení. Druhá třetina začala jako ta první, velkým náporem našich kluků a několikrát chybělo trochu štěstí či pár centimetrů ke vstřelení branky. Hosté se ale úspěšně ubránili a postupně přebrali taktovku hry, což se projevilo i na skóre- 1:6. Výsledek byl pro naše juniory ale příliš krutý a neodpovídal obrazu hry na ledě, opět na konci třetiny se podařilo po hezké souhře první pětky vstřelit druhý gól na 2:6. Ve třetí třetině si už favorizovaní hosté vysoký náskok s přehledem pohlídali a naopak přidali ještě gól na konečných 2:7. Přes celkově nepříznivý výsledek si troufám tvrdit, že to byl zatím nejlepší výkon litomyšlských juniorů v kvalifikaci, kterému nechyběla bojovnost,tempo a spousta pěkných akcí, bohužel většinou bez gólového efektu. A tak zkušený a vyzrálý soupeř s několika hráči, hrajícími  za muže ve vyšších soutěžích /např Chance liga/, nás nemilosrdně trestal vysokou produktivitou. Přesto se kluci nemají vůbec zač stydět a zaslouží si velkou pochvalu za bojovnost a snahu výsledek zkorigovat během celého utkání i za výrazně nepříznivého stavu. Zveme všechny fanoušky a fanynky na další zápas v ÚTERÝ 26.3 v 18.30 HODIN proti mužstvu IHC PÍSEK, které aktuálně vede tabulku se 3 výhrami. První utkání v Písku jsme po vyrovnaném průběhu prohráli 3:2. Přijďte kluky povzbudit!!!

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

BÉČKO VYHRÁLO PRVNÍ FINÁLOVÝ ZÁPAS

V prvním utkání slaví naše béčko výhru. Druhý a možná rozhodují zápas odehrajeme v neděli 10. 3. 2024 od 17:00 na ZS ve Skutči....