Junioři vybojovali cenné vítězství ve Světlé

HC SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU : HC LITOMYŠL 2:3 /0:0,1:2,1:1/
góly:Lipenský,Voříšek,Edl
asistence:Zahradník Vl,Adámek,Voříšek

Po náročné zimní cestě Vysočinou po většinou neupravených zasněžených silnicích nastoupili naši junioři proti nažhaveným domácím sklářům,kteří nám měli co vracet/vzájemné zápasy 4:3 a 8:1 pro naše kluky/.Domácí letos kromě debaklu v Pardubicích z minulé neděle jinak  5 x vyhráli a od počátku dokazovali svou současnou formu.
Přes absenci několika hráčů stačili bruslařsky a podnikali nebezpečné brejky.Přesto ale naši kluci měli více ze hry a také více šancí,které ovšem zlikvidoval výborný golman domácích či mířily mimo bránu.První třetina skončila bez branek,ujala se až samostatná akce našeho obránce s perfektním zakončením ke vzdálené tyči ve 26.minutě,veseleji bylo v 35.minutě,kdy se ujala krásná střela z mezikruží pod víko 0:2.V těchto chvílích měli už naši hráči navrch a bohužel několik dalších slibných šancí se neujalo.Soupeř se prakticky nedostával k ohrožení našeho brankáře.Ale jak to bývá,po netakticky sehraném vhazování před naší brankou 7 sekund před koncem 2.třetiny jsem po nenápadné střele inkasovali kontaktní gól -1:2.Ve třetí třetině probíhalo velké drama,skláři zpočátku třetiny vyžili přesilovou hru k vyrovnání
na 2:2 ve 44.minutě,další následující oslabení naši ustáli bez úhony.Zápas byl v těchto chvílích vyrovnaný s šancemi na obou stranách,kdy domácí cítili šanci vyhrát.V 53.minutě po perfektně sehrané akci a dorážce před bankou domácích se ujímáme vedení 2:3,které už kluci zkušenou hrou v závěru utkání udrželi a zaslouženě si odvážejí cenné 3 body do tabulky.Další zápas hrají junioři v PÁTEK 1.2 V 19.30 HODIN na domácím ledě s BK NOVÁ PAKA,přijďte kluky povzbudit!!!