Junioři vítězí na úvod RL v České Třebové

08.09.2018 | David Večeřa

TJ LOKO Česká Třebová : HC Litomyšl  3:8 (0:1,2:2,1:5)
Góly: Večeřa 3, Voříšek, Bláha, Vytlačil, Edl, Polák
Asistence: Vytlačil 2, Voříšek 2, Háněl 2, Polák, Zahradník
Dudek, Edl, Večeřa

V krásných nových dresech a s velkým nasazením začali junioři další sezonu Regionální ligy juniorů na zimním stadionu v České Třebové proti místní Lokomotivě. Kluci se poučili z nedávné přípravy s tímto soupeřem, kdy jsme podlehli lépe bruslícímu soupeři 3:8 zejména kolapsem v poslední třetině. První 2 třetiny byly na skóre podobně vyrovnané - 0:1, 2:2, ale herní projev a nasazení byly jasně na naší straně. Soupeře jsme téměř do ničeho nepouštěli a převážně ho svírali v jeho obranné třetině. Domácí ale držel nad vodou vynikající gólman /hostující z extraligové juniorky Olomouce/, který mnoho krásných šancí našim hráčům zmařil. Domácí naopak¨několik málo šancí využili ke vstřelení kontaktních branek, takže do poslední třetiny se šlo za stavu 2:3 a výsledek zápasu byl tak otevřený. Naši junioři však
ve 3.třetině drama nepřipustili a soupeře přestříleli,během necelých 8 minut nastříleli 4 branky. V závěru zápasu se strhla
hromadná bitka, po které následovaly tresty. Na obou stranách pak odešli největší bojovníci předčasně do sprchy, ale to k hokeji a zejména juniorskému prostě patří, potažmo jedná li se o prestižní derby. Po závěrečném hvizdu si ale hráči obou týmů sportovně podali ruce a popřáli si úspěch v dalších zápasech,tak to má být! S vítězstvím 8:3 na ledě regionálního rivala mohou být naši junioři a celý realizační tým nadmíru spokojeni, zejména však s nasazením a bojovností celého týmu včetně hokejového projevu. Jen tak dále! Poděkování patří také početné skupině fanoušků a rodičů, která kluky přijela do České povzbudit. V příštím zápase se utkáme na domácím ledě v dalším regionálním derby s juniorkou Chocně, tedy v SOBOTU 15.9 v 17:00 hodin na ZS v Litomyšli  HC LITOMYŠL : HC CHOCEŇ. Tímto zveme všechny fanoušky a fanynky hokeje v Litomyšli-Přijďtě nás povzbudit a vytvořit hokejovou atmosféru!!!

Muži | Neděle 18.11.2018, 17:00
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl